Pizza rožky

certica47 - bez fotkycertica47, 17. novembra 2012
Pizza rožky
Foto: certica47

Túto dobrotku pečiem väčšinou v zimných mesiacoch a to z toho dôvodu, že v tomto období si údime domácu slaninku, ktorú používam ako jednu z ingrediencií. Tento recept som získala od mojej dobrej známej, ktorá je vynikajúcou babkou. Pečie tieto rožky svojim vnúčatám a ja ju teraz nasledujem.

30 minút
príprava
20-25 minút
na 185 °C

Suroviny

600 g
3 dl vlažné
50 g čerstvé
1 čajová lyžička
1,5 dl
2 polievkové lyžice
1 čajová lyžička
1 dl
1 polievková lyžica
200 g
200 g domáca
100 g v celku
200 g
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do vlažného mlieka rozmrvíme droždie, pridáme cukor a necháme nakysnúť.

  2. 2

    Ten potom pridáme k múke spolu s olejom, vegetou a oregánom. Vykysnuté cesto rozdelíme na 5 častí a každú rozvaľkáme do kruhu.

  3. 3

    Natrieme kečupom zmiešaným s korením na pizzu a radielkom ho rozdelíme na 8 dielov. Na jednotlivé trojuholníky ukladáme kúsok plátkového syra, slaniny a šunky. Trojuholník stáčame od širšieho okraja k užšiemu. Naplnené rožky uložíme na vymastený plech, potrieme rozšľahaným vajcom, posypeme postrúhaným eidamom a dáme piecť do vyhriatej rúry. Pečieme pri 185 stupňoch asi 20-25 minút.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@certica47 Potešenie, že si sa podelila pekným tvojim prvým receptom na vareche , určite by som neodmietla,tiež som mala možnosť si pochutiť na slaných rožkoch ,bolo to u našej milej @sovka , jeden rozdiel,boli so syrom , možno pridá recept , bolo by to výborné na Silvestra:-) aj s tvojim receptom:-) Slané ide vždy na odbyt pri vínečku :-)
Aj ja ich robievam podľa receptu ktorý je podobný tvojmu, sú u nás veľmi obľúbené. Máš ich pekné.