Pico de Gallo

cmanana - fotkacmanana, 22. januára 2015

Mexická salsa, také zvaná "mexická", nebo "salsa cruda", má spoustu dalších pojmenování a různých variací. Toto je základní recept, jednoduchý, a právě v tom Zobraziť celý popisMexická salsa, také zvaná "mexická", nebo "salsa cruda", má spoustu dalších pojmenování a různých variací. Toto je základní recept, jednoduchý, a právě v tom je jeho kouzlo. Můžete se podívat na video. Přidávají tam česnek, ale je to lepší bez něho, je to takové svěžejší. Česnek se hodí do guacamole. Na obrázku je Pico de Gallo vlevo, vpravo je Guacamole a dole Salsa de Chile Rojo.

4
porcie
Pico de Gallo
Foto: cmanana

Suroviny

1 ks
2 ks
2 ks (alebo fresno)
1 ks
2 lyžice
Postup

  1. 1

    Bílou cibuli a oloupaná rajčata nasekáme nadrobno, přidáme drobně sekané papričky jalapeňo, zakápneme limonkem nebo lákem z jalapeňo papriček, nemáme-li lák, použijeme tekuté tabasco. Přidáme hrubě sekané cilantro-koriandrovou nať, osolíme, promícháme, dáme do misky a podáváme studené, jako čerstvě připravenou základní stolní omáčku ke všem jídlům. Pokud místo cilantra použijeme čerstvou mátu, získáme salvadorské Pico de Gallo.

Diskusia k receptu

frezia68
Vítaj na Vareche :-) , zapísal si sa pekným receptom a určite bude záujem o ďalšie :-)
evanaaa
@cmanana , vítam ťa na Vareche aj s úctou k tvojmu veku, ako vidieť máš rád pekne pálivé papaníčko, si milovník mexickej a pod. kuchyne, nájdeš si tu priaznivcov, veď vidíš aj ohlasy na tvoju salsu, len tak ďalej.
torticka
Chcem sa opýtať, keď ideš do miestnosti, kde aj kráľ chodí peši, čo to s Tebou robí?
mariamka
mne to silne pripomina @mijaitu neviem preco :) ale inak riadny ekrazit, pre plechove huby, vitam tiez noveho clena :)