Pečené jahňa - Агнешко Печено

alex37 - fotkaalex37, 21. apríla 2014
Pečené jahňa - Агнешко Печено
Foto: alex37

Pečená jahňacina je tradičné Veľkonočné jedlo, ktoré v Bulharsku nechýba na sviatočnom stole. Ak nemáme možnosť upiecť jahňa na ražni, pečieme ho jednoduchým spôsobom v rúre.

15 minút
príprava
120 minút
tepelná úprava

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    jahňacie mäso umyjeme usušíme, prešpikujeme bohato cesnakom, osolíme a natrieme vymiešaným maslom s červenou paprikou. Podlejeme vodou, prikryjeme alobalom a na 200°C pečieme do zovretia vody v plechu. Teplotu znížime cca na 150°C a pečieme ešte 60-90 min. závisí od veľkosti jahňaťa. Keď sa mäso oddeľuje od kosti, odkryjeme ho a zapečieme cca 20-30 min. do červena.

  2. 2

    ako príloha, bulgur a tradičný zelený šalát http://varecha.pravda.sk/usercontent/images/velky-recept42129_1397459878.jpg

Diskusia k receptu

28 komentárov k receptu
@alex
a mne nepáči sa
že
môjho obľúbeného jedla si dala len foto..!!
ja chcem toto:
aby správny efekt bol-chcem ten finálvýrobok na náš doma stôl..!!
:-)
@denyany , chystame sa aj na georgiov den, jahnacina bude aj bulharská žúrka :-) voistinu voskrese :-)
@marianne , dala som veru, len tak pre zaujimavost "zahranicnej kuchyne" :-)
@kukulienka , je to ľahšie mäsko, po tých všetkých obžerstvách, mladučké jahňa chuťovo vynikajúce :-)
@radost moja milá, musela by si sa sem do susedstva pristahovat, bo jahnacina čerstvá, teplá ked je, chutí najlepšie :-)
Aj my Slováci vieme aké to bývalo dobré mäso. Len vďaka EU chovajú jahňatá Slováci a žerú ich Taliani. Ak by sme mali také platy a my dôchodcovia také penzie ako makaróni v Taliansku aj my Slováci by sme žrali jahňacie za 13-18 EUR za kilo. Pán Čarnogurský, to si bol ty ten kresťan-katolík čo rozbil poľnohospodárstvo na Slovensku ktoré tvoj krvný otec zakladal v 50.tych rokoch.
@paploska , v tom máš pravdu fakt nenáročné :-) a za chvíľu bolo po ňom :-)
@concord , no tak nejak to je, ale kúpili sme výhodne polovicu jahňaťa za 20E, bolo to cca 4 kg ale aj s kosťami...takže dalo sa. Každoročne kupujeme v máji za 60 E, cca 14kg je čistá váha...celé jahňa...asi máme dobrého dodávateľa :-)
@alex37 , Ty mi ale dnes dávaš zabrať drahá, pár dní som tu nebola a Ty si parádne lakocinky na mňa nachystala. Krásne pripravená jahňacinka... Začínam vážne uvažovať, že sa k Tebe do susedstva presťahujem, Ty vieš ako na mňa :)))
@eviana , máme veru čo doháňať, aj ja som bola tých pár dní preč, /hlavne v kuchyni/, no posedeli sme aj vonku na terase a potom to počasie...tak som v kuchyni strašila. Vedľa nás budú voľné pozemky :-) rezervujem jeden??? :-)
@stacy77777 , za starých časov sme veru aj kozľatá jedávali :-) vďaka za nahliadnutie
@izabella929 , ďakujem ti, veru spráskala sa raz-dva :-)
jahňacinka, pečená pomaličky, potichučky, s cesnakom, sto rokov som ju nejedla, bodaj ho aj s politikmi :-), aj my sme našli zdroj a akí natešení sme boli a že bohužiaľ všetko ide do Talianska, výborné @alex , výborné
@mesiar50 , ďakujem Lacko aj tebe za nahliadnutie...:-)
@havino , veru pomaličky, potichučky, upečené a bleskovo zjedené :-)
keď vo vašom kreji nie je jahňacina a u nás je, tak to je prúser :-)
@kecemis , vďaka aj tebe za nahliadnutie :-)
@marianne , musím ti povedať že si mi skutočne spravila radosť, tá tvoja pečená jahňacinka vyzerá naozaj výborne "sťa od Bulharov" ;-) som rada, že vám chutila, veru by ma mrzelo keby ta rcpt sklamal. Ešte raz vďaka za odvahu a pekný zbytok vikendu :-)
@alex37 , milujeme jahňacie, krásny kúsok jahniatka, perfektne rozporcované, nádherné foto :-)
milujeme jahňacie mäsko, aj my ho kupujeme v celku, pred nami zoderú, privezieme domov ešte teplé, a až doma si ho sami rozporcujeme ako máš ty, potom putuje do mrazáku rozdelené :-)
výhodná kúpa a zaručene čerstvé :-)
úspešná sobotňajšia akcia - blahoželám!

Pridaj komentár k receptu: