Papriková nátierka

manya - bez fotkymanya, 30. augusta 2014

Pôvodný recept je z časopisu Vlasta, ktorý pravidelne kupovala moja bývalá kolegyňa a mňa pravidelne nahovárala po objavení "super receptu" aby som ho vyskúšala. Z pôvodného receptu som neskôr paradajky nahradila paradajkovým pretlakom a teraz som vynechala aj pretlak.

15 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
5 strúčikov
5 PL
2 dl
1 dl
 (alebo chilli paprička)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Papriku, lepšia je mäsitejšia, som umyla a pokrájala na rezančeky, na rozhriatom oleji som ju opražila, pridala som soľ, cukor, ocot, nasekaný cesnak a čili papričky, na miernom plameni som ju dusila 30 minút za občasného premiešania a aj ochutnávania, to je veľmi dôležité, lebo zistím, či treba pridať cukor alebo soľ a aj či bude nátierka dostatočne štipľavá. Keď už nič necítim, tak je štipľavá dosť.

  2. 2

    Po 30 minútovom dusení som hrniec odstavila a nechala trošku vychladnúť, mixovala som v mixéri a nalievala do pohárikov čo najmenších, aby ich bolo viac, lebo z jednej dávky mi vydá 5-6 malých . Poháre som uzavrela vyvareným uzáverom a dala sterilizovať na desať minút a nechala som v prikrytom hrnci vychladnúť.

  3. 3

    Môj muž ju zbožňuje s domácou údenou slaninkou a pre seba si musím urobiť druhú dávku bez čili a rozmixujem na veľmi jemno a ešte aj pretriem cez sitko, lebo šupku nemusím. Viem, že je tu kvantum receptov na paprikovú nátierku ale pridám, ak sa mi to podarí, aj ja tento jednoduchý recept, možno niekto vyskúša.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@mijaita ,ďakujem, ešte menej surovín dá vyniknúť chuti papriky, štipľavé robím len pre manžela a dcéra mu to označí "žieravina";
1x mijaita
mne sa paci, lebo je jednoducha a najviac ma dostala veta, ze ked uz nic necitim, tak je stiplava dost :-))), ta paprika ma byt paprika alebo kapia?