Ovocná torta
Ovocná torta

Ovocná torta fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, Banská Bystrica, 25. júna 2018

Túto ovocnú tortičku odporúčam, aj keď je na čas náročná, ale oplatí sa.

180 minút
príprava
20 minút
na 200 °C

Suroviny

Tortový korpus:
4 PL (môže byť aj obyčajná)
4 PL
4 ks
1 ČL
Ovocné pyré:
500 g
250 g
550 g (alebo černice)
150 g
Krém:
500 g
500 g
250 ml
15 plátov
2 bal.

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Piekla som vo forme s priemerom 28 cm. Najprv som si do tuha vyšľahala bielky, pridala cukor znovu vyšľahala do tuha, jemne zašľahala do tuhých bielok žĺtky a nakoniec múku, ktorú som si rozmiešala s kypriacim práškom. Na spodok formy som dala papier na pečenie.

  Ovocná torta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Keď bol korpus upečený, nechala som ho schladiť, dala som preč papier na pečenie. A neviem, čo ma napadlo dať potravinársku fóliu a to nerobte, lebo dopadnete tak ako ja, chcela som síce dobre, ale dopadlo to horšie. No nič, na budúce budem múdrejšia.

  Ovocná torta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Medzi tým som si dala variť ovocné pyré: do hrnca som si navážila ovocie/ja mám doma taibery, tak som dala viac tých, pridala cukor a pomaličky za stáleho miešania som asi tak pol hodiny varila pyré, pokiaľ sa Vám ovocie nerozvarí. Cez jemné sitko som všetko prepasírovala. Rozdelila na polovicu, Jednu na krém a jednu na zrkadlovku.

  Ovocná torta (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Krém som robila nasledovne: Mascarpone som dohladka vymiešala so šľahačkou, šľahačku som nešľahala zvlášť, len som ju vyliala do mascarpone a potom na nižších otáčkach zo začiatku šľahala, potom som pridala otáčky a do tuha vyšľahala.Postupne som pridala tvaroh a vanilkový cukor a znovu som dobre šľahala. Dala som si rozpustiť asi na 5-6 minút 11 plátov želatíny do studenej vody. Potom som ju jemne vyžmýkala a pridala do jednej polovice ovocného pyré. Ak by ste už mali pyré studené, kľudne ho dajte zohriať k bodu varu a pridajte želatínu a miešajte, dokiaľ sa nerozpustí.

  Ovocná torta (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Z krému si odoberte dvakrát po dve PL a pomaličky zamiešajte do ovocného pyré, dobre dohladka vymiešajte a na koniec všetko primiešajte do celého krému. Ja som to robila strojom na nižších otáčkach a mala som krásny jemný krém.

  Ovocná torta (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Krém som vyliala do tortovej formy a dala do chladničky na tri hodiny stuhnúť. A toto je tá chyba, bála som sa, aby mi nepretiekol krém až dolu a nakoniec uvidíte, ako to dopadlo.

  Ovocná torta (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Zrkadlovku si urobíme nasledovne.: do vody si vložíme 4 pláty želatíny tiež na 5-6 minút, pyré som si dala zohriať, ako som už písala, k bodu varu, odstavila a jemne vyžmýkala želatínu a vložila do pyré. Miešala som, kým sa želatína nerozpustí a vyliala na stuhnutý krém. Nechala stuhnúť od večera do rána, môžete síce aj menej, ale takto som si bola istá, že dobre stuhne. No a tu je torta hotová.

  Ovocná torta (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Nabudúce nechám, nech to stečie, ako chce, a uvidíme, ako to bude vyzerať. Teraz to pekne nevyzeralo, keď som dala dole fóliu, vyzeralo to takto, no žiaľ, už budem múdrejšia. Ale za to chutila výborne.

  Ovocná torta (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
No konečne komentár - @Luwinka srdečne ďakujem ale žiaľ na rýchlu konzumáciu to nešlo. Ale chystám sa urobiť nasledujúce a na to si určite potrpím aby bola v reze odfotená.
1x luwinka
@Sonulienka (25.6.2018 21:34)

Drvivá väčšina komentárov sa zverejňuje automaticky a komentáre, ktoré podliehajú schvaľovaniu redakciou pribežne zverejňujeme. K Vašim receptom neevidujeme žiaden nezverejnený komentár, takže aj keď sa Vám to nezdá, je to tak - nik iný na Vaše recepty nereagoval.
Milá @Sonulienka (26.6.2018 10:13),

je to v poriadku, nemusí Vás to mrzieť. Len sme Vám chceli dať vedieť, že občas to nejaký čas môže trvať, kým niekto recept okomentuje, zvlášť v tomto letnom období.
Tešíme sa na ďalšie Vaše skvelé recepty.


1x haji