Ostré stehienka

remcula - fotkaremcula, 20. novembra 2010
Ostré stehienka
Foto: remcula

Toto jídlo není vhodné pro děti, pouze pro milovníky ostrých pokrmů.

2 porce
porcie
40-45min minút
na 200 stupňů °C

Suroviny

2 kusy
2 kusy
5 stroužků
10 kusů
1 lžička
3 lžíce
1 lžička
1 lžička sladká
1/2 lžičky
1 lžička

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z uvedených ingrediencí si vytvoříme marinádu, do které vložíme mírně osolená kuřecí stehna. Můžeme je nechat marinovat přes noc, ale pak je třeba počítat s tím, že budou opravdu hodně pikantní. Jinak je stačí marinovat 2 hodiny. Pak dáme do pekáčku, mírně podlejeme vodou a pečeme dorůžova.

    Ostré stehienka - obrázok 1
Recept je zaradený do kategórií:
Kuracie mäso, Mexická kuchyňa, Hlavné jedlá, Obed, Večera, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Wouuuuuuuh, Remcuľka, vynikajúci recept k partičke -pětníkového- pausírovaného mariášu! Teším sa až Tvoj recept zrealizujem v praxi! A čo ešte povie priateľ Kimlo, náš Chillicowboy from Záhorie?! Perfektný nápad i jeho realizácia. S úsmevom od ucha k uchu si spomínam na moje tri, a dúfam že aj posledné, úlety s feferónkami (radšej sa nebudem rozpisovať, lebo by môj brat z -vihodu- urobil zo mňa ešte väčšieho Herodesa a myta Kadláře ako doteraz! Ďakujem a s chuťou do ďalších super nápadov! Hej a tie -ohnivé kurstehienka- je treba -hasiť- jedine plzňou dobre vychladenou na 7. schodíku!
Mnam, ja som mala dnes len to, čo pozostavalo zo včera, si ma riadne nabudila, takéto kuracie stehienka. Feferonočky mám, tak len varit!