Karamelový zákusok
Karamelový zákusok

Oreo milionárske rezy (Oreo millionaires)

polepetko - bez fotkypolepetko, 6. októbra 2021

Jednoduchý nepečený koláč plný kakaovej a karamelovej chuti poliaty čokoládou.

16
porcií
25 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

Korpus:
450 g
100 g
Karamel:
200 g
3 PL
4 PL (alebo javorový)
1 konzerva
Poleva:
250 g
100 g
Postup

 1. 1

  Korpus: Keksy s náplňou rozmixujeme na jemno. Pridáme roztopené maslo a dobre premiešame. Natlačíme do formy s rozmermi 23x23 cm, ktorú sme vystlali papierom na pečenie. Dáme do chladničky.

 2. 2

  Do hrnca vložíme všetky ingrediencie na karamel (Salko, maslo, sirup, cukor) a pomaly zahrievame, kým sa cukor nerozpustí. Neustále miešame.

 3. 3

  Následne karamel privedieme ZA STÁLEHO MIEŠANINA k varu a varíme 5-7 minút, pokým nezíska tmavšiu zlatú farbu a nezhustne. Nesmie sa prichytiť! Karamel nalejeme na korpus a zákusok dáme aspoň na hodinu vychladiť do chladničky. KARAMEL NEOCHUTNÁVAME, JE VEĽMI HORÚCI!!!

 4. 4

  Na ozdobu si nasekáme Oreo keksy na menšie kúsky (každý keks na cca 6-8 častí). Roztopíme čokoládu (kto má rád sladšie, tak mliečnu, kto nie tak horkú), ktorou polejeme (karamelový) vrch koláča. Roztopenú čokoládu posypeme naskeanými Oreo keksami. Dáme do chladničky stuhnúť aspoň na 3 hodiny (najlepšie cez noc).

Diskusia k receptu

drajan
zaujímavý, aj bez fotky si ho viem vari predsatviť, len sa trochu bojím, či nie je moc presladený... k už dosť sladkému Salku ešte aj javor. sirup a cukor? Viem, že bez cukru nebude karamel, ale aj tak... Ešte ma napadlo, dostať už hotové karamelové Salko, možno by to šlo aj s ním a už by nebolo treba pridávať cukor na karamel a ten sirup. Ináč... musí to byť dobrota. Dík za inšpiráciu.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia