Nátierka z nivy bez miešania fotorecept

staja - fotkastaja, 30. decembra 2013
Nátierka z nivy bez miešania (fotorecept)
Foto: staja

Táto nátierka je veľmi jednoduchá a je zaujímavá tým, že sa nemieša ale vrství, čo výborne vyzerá. Robievam ju už veľmi dlho. Všetkým, ktorí majú radi nivu, vždy chutila a keď ma nedávno oslovili kolegyne, aby som im dala recept, rozhodla som sa zverejniť ho aj tu.

15 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

200 g (postrúhaná)
3-4 ks uvarené na tvrdo
5 PL
5 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Postrúhame si najemno nivu a rovnako aj uvarené a vychladené vajcia. V malej miske zmiešame majonézu s kyslou lahôdkovou smotanou buď v pomere 1:1 alebo viac majonézy (2:1), ako kto má rád.

  Nátierka z nivy bez miešania (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Nátierka pekne vynikne v priehľadnej miske, kde sa dajú pekne rozoznať jednotlivé vrstvy, ktoré budeme vytvárať, takže začíname vrstviť - je jedno, či nivou alebo vajíčkami. Vrstvu jemne pritlačíme a polejeme zmesou smotany a majonézy.

  Nátierka z nivy bez miešania (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Nasleduje vrstva postrúhaných vajíčok, tiež najprv rukou zľahka pritlačíme a jemne polejeme. Pokračujeme, kým neminieme všetky pripravené suroviny.

  Nátierka z nivy bez miešania (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Poslednú vrstvu zalejeme celú a dáme do chladničky vychladiť, resp. odstáť, aby sa suroviny pekne skamarátili. Ideálne je na noc, ale stačia aj 3-4 hodiny.

  Nátierka z nivy bez miešania (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Ak sme si dali záležať, tak výsledný produkt, ktorý položíme na stôl, vyzerá asi takto - naberáme až po dno cez všetky vrstvy:

  Nátierka z nivy bez miešania (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Netreba soliť ani nijako dochucovať. Niva má svoju chuť a kto ju má rád, určite si pochutí. Pomer surovín je možné upraviť - ak dáme viac vajec, nátierka je jemnejšia, ak viac nivy, bude chuťovo výraznejšia. Tuto už pochutilo:

  Nátierka z nivy bez miešania (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

37 komentárov k receptu
suroviny pre nás veľmi chutné...postup jednoduchý..výsledok lákavý aj pre oko..čo to značí..??
že sa mi tá nátierka veľmi páči..
No kto už toto vymyslel? Uložím si tento recept do špeciálneho chlievika, aby som naň nezabudla. A keď nám trocha vytrávi po týchto hodovačkách, tak to nátierku pripravím:-) Všetko dobré v roku 2014 :-)
@salinka , ďakujem za prianie a všetko dobré aj Tebe.
Ja to nevymyslela, ale veeeľmi dávno ma tým niekto ponúkol, asi nejaká kamarátka a odvtedy to pravidelne robievam. Vyskúšaj, dá sa namiešať aj majonéza :smotana : jogurt na ľahšiu verziu :)
Ďakujem aj ja. Určite poteším svoju polovičku, má rád nivu. Ja zvolím tú ľahšiu verziu, nasadíme trošku miernejšie kalorické tempo:-)))
Dnes je nátierka ešte chutnejšia, troška ostalo, tak sme sa s mužom podelili. Vďaka za výborný recept a aj ja prajem v novom roku len všetko dobré.
včera odskúšaná a naozaj má výbornú chuť, nevrstvila som, len spolu zamiešala a použila na jednohubky pre návštevu. Niekde sa tu nedávno rcp objavil v spomienkach, čomu som veľmi rada lebo všetkým chutilo, ďakujem za dobrý tip.

Pridaj komentár k receptu: