Mikrovlnkový koláč - zdravšia varianta

ivkaa - fotkaivkaa, 23. októbra 2012
Mikrovlnkový koláč - zdravšia varianta
Foto: ivkaa

Inšpirovala som sa týmto receptom http://varecha.pravda.sk/recepty/maximuffin-za-minutu-/24132-recept.html a upravila som ho na zdravšiu verziu :) Ďakujem :)

1-2
porcia
3 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 PL / 35  g
1 PL / 15  g
3 PL
1 ČL
3 ČL
1 ČL rozpustené v mikrovlnke
1 PL
3 PL
  celé
trochu

Postup

 1. 1

  Ja som si "cesto" vymiešala zvlášť v miske a potom preliala do dvoch umelohmotných misiek, pretože som nevedela koľko toho bude a misky boli plytké.... Ja som si múku vážila na váhe, ale uviedla som aj približné množstvo lyžíc, ak nechcete vážiť. Ale aby ste zašpinili len jednu misku, (najlepšie umelohmotnú nádobku z ktorej sa to bude dať aj vyklopiť) najprv si v tej nádobke rozpustite lyžičku masla v mikrovlnke a potom popridávajte všetky ostatné prísady. Prípadne maslo vynechajte a nahraďte ho olivovým olejom.

 2. 2

  Cesto dobre premiešajte lyžicou a dajte do mikrovlnky piecť. Je to individuálne, mne sa to pieklo cca 3-3,5 minúty. Treba vyskúšať aj skôr, či je to už upečené :)

 3. 3

  Hotový koláčik si môžte vyklopiť na tanierik ako ja, alebo jesť priamo z misky :) Vystačí aj na 2 porcie :) Je celkom sýty :)

 4. 4

  Tento koláčik ma naozaj prekvapil, vôbec nie je suchý, ako som očakávala. Samozrejme pečené muffiny v rúre sú o niečo lepšie, najmä keď sú čerstvé, pretože sú aj trošku chrumkavé, ale ináč sa im tento mikrovlnkový koláč celkom vyrovná :)

Diskusia k receptu

sjuz
oceňujem tvoju snahu, ale mikrovlnku by som z kuchyne vyhodila, je škodlivá...
danila
keď ma prepadne mlsná, iste vyskúšam,ukladám
ivkaa
@sjuz , myslím, že sú aj škodlivejšie veci, ako mikrovlnka....
evanaaa
@ivkaa , táto verzia sa mi páči, najmä preto, že je aj diabetická, len oliv. olej zamením za iný(é), a nespravím v mikrovlnke, neviem, či by to v mojej starej aj šlo.
ivkaa
@evanaaa , myslím si, že určite by to šlo aj v starej mikrovlnke :) Olivový olej v koláči necítiť :) Ja iné oleje, resp. tuky nepoužívam (teda ešte okrem masla). Ale ak ti vadí, môžeš použiť iba maslo...