Mazanec z pekárničky

orchidea - fotkaorchidea, 1. apríla 2012
Mazanec z pekárničky
Foto: orchidea

Mazanec patrí tiež medzi obľúbené veľkonočné koláče. Ja som vyskúšala mazanec robený v pekárničke.

Suroviny

600 g
1 ks
1 ks
300 ml
100 g
1 PL
7 PL
1 ks
1 KL alebo čerstvé droždie 1/4 kocky
  a šťava
1 PL (rum)
 hranolky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Do pekárničky som dala najskôr tekuté suroviny: mlieko zmiešané s vajíčkom a žĺtkom, rozpustený tuk a olej. Pridala som cukor, vanilkový cukor, kôru a šťavu z citróna, rum a nakoniec som prisypala múku s droždím a soľou. Nastavila som program 4 (sladký), váhu 750 g a kôrku svetlú. (Pečiem v pekárničke Moullinex). Po určitom čase miesenia a zaznení signálu som pridala hrozienka a opražené mandle nakrájané na hranolčeky. (Môžu sa použiť aj lupienky). Cesto sa mi zdalo dosť riedke tak som ešte pridala trošku múky.

 2. 2

  Potom už pekárnička robila svoju robotu bez prerušenia až do konca. Mazanec sa mi zdal ešte málo upečený tak som pridala čas pečenia ešte 10 minút.

 3. 3

  Upečený mazanec som vybrala na mriežku a nechala vychladnúť.

  Mazanec z pekárničky - obrázok 3

Diskusia k receptu

17 komentárov k receptu
Tak toto hej,čo sa týka pekárničky,už som skúšala všetko možné aj nemožné,ale tento mazanec je perfektný.Mam trošku podobný recept,ale princíp ten istý,odporúčam všetkým.
@miroslav2410 - tak to si ma potešil a čo sa týka hrozienok, tie ani môj syn nemá rád a vyberá ich z cesta ale dcéra zase má rada tak ich pridávam ale samozrejme ako kto chce, hlavne že vám všetkým doma chutilo, @mracik9 - máš pravdu, aj ja mám viac receptov ktoré som vyskúšala ale tento jednoznačne vyhral. Je síce pravda, že som si ho trošku od pôvodného receptu upravila.
mamina kupila nedavno pekarnicku a ja som teraz zblaznena do pecenia domaceho chleba, ale ani taky mazanec by nebol na zahodenie, hlavne ked sa s nim clovek nenarobi..urcite vyskusam :)

Pridaj komentár k receptu: