Marmeláda z aronie s kardamonem

rubyrom - fotkarubyrom, 21. septembra 2021
Marmeláda z aronie s kardamonem
Foto: rubyrom
35 - 40 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

900-1000 g vylisovaná
2 bal. (Haas Quittin 4:1, 1 bal. = 24 g)
500 g
2 KL
3 PL
1 KL

Postup

  1. 1

    Do této marmelády dáváme cukru více než je uvedeno na obalu želírovacího přípravku, protože aronie je dost kyselá. Bobulky aronie vylisujeme a navážíme si 900 - 1000 g šťávy, vsypeme dva sáčky želírovacího přípravku a promícháme.

  2. 2

    Za stálého míchání přivedeme k varu a přidáme cukr, skořici a kardamon, promícháme a za stálého míchání vaříme alespoň 5 minut. Pak vmícháme rum a vlijeme do čistých skleniček. Zašroubujeme víčka a skleničky obrátíme dnem vzhůru a po pěti minutách opět obrátíme zpět.

Diskusia k receptu

pivonka
Aróniu čiernoplodú majú moji mladí na záhrade a zať z nej + ríbezle robí skvelý sirup, má výnimočnú chuť. Určite aj marmeláda je výborná, posuniem im recept, budú mu radi. Realizovať ho budú môcť až na budúci rok. Musia si ale obstarať siete, lebo vtáky sa im naučili na aróniu chodiť. Vďaka za recept.
dvorka
AJ ja mám na záhradke aróniu. Ešte sa len rozkukáva. Tento rok som mala asi 4 trsy. Bobuľky som dala do medu s trochou rumu. Určite raz urobím rôsol, až bude krík veľký. A ešte aj varenie (recept pridala Alena5) robila višňové varenie, ale z arónie by bolo tak isto úžasné. Vďaka za tip.
zinnajdha
@pivonka (21.9.2021 17:52)
Sieťky dostať rôzne v záhradkárskych potrebách. Prikrývka som arómou posledné roky, proti drozdom...
Od apríla máme dve mačičky, dostali sme darom. Tak tohto leta nezmizla snáď ani jedna bobuľa.
pivonka
@zinnajdha (22.9.2021 12:37)

Nedávno si ich adoptovala krásna malá mačička, skoro ešte mačiatko. Nevedno, či sa udomácni, snáď áno.