Malinové muffinky fotorecept

opicka94 - fotkaopicka94, 19. decembra 2014
Malinové muffinky (fotorecept)
Foto: opicka94

Veľmi jednoduché a dobré muffinky s kúskami ovocia :) V práci mali obrovský úspech a keďže som dostala od kolegu krásne silikónové formičky ako Zobraziť celý popisVeľmi jednoduché a dobré muffinky s kúskami ovocia :) V práci mali obrovský úspech a keďže som dostala od kolegu krásne silikónové formičky ako darček na Vianoce, musela som ich hneď vyskúšať :) Dajú sa robiť rôzne variácie - kakaové s čokoládou, jablkové, marhuľové...

12
porcií
15 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Postup

 1. 1

  Do misy dáme všetky suché suroviny - múku, cukor, vanilkový cukor, škoricu, pol balíčku prášku do pečiva, citrónovú kôru a premiešame. Dáme si pozor aby sme nastrúhali len žltú časť citrónovej kôry, biela by bola horká :)

  Malinové muffinky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  V menšej miske šľaháme vajíčko s mliekom asi 2 minúty.

  Malinové muffinky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Do misky so sypkými surovinami pridáme olej a vyšľahané mlieko. Vznikne nám redšie cesto, ktoré nalejeme len na spodok košíčkov - do každého košíčku jednu lyžičku.

  Malinové muffinky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na cesto dáme malinový lekvár. Nedávame veľa, inak by nám z muffiniek vytiekol a zalepili by sme si celý plech. Pre istotu si vždy dám pod formičky papier na pečenie, aby sa lepšie čistil od prípadného pripečeného lekváru :)

  Malinové muffinky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Do niektorých som dala namiesto lekváru kocku horkej čokolády.

  Malinové muffinky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Teraz do cesta primiešame ovocie - na malinové muffinky som použila mrazené maliny, ale výborné sú aj s dvoma jablkami nakrájanými na kocky, s kúskami čokolády alebo lesného ovocia.

  Malinové muffinky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Malinové cesto dávame na lekvár. Stačí plniť do dvoch tretín košíčkov, muffinky nám krásne narastú. Z tohto množstva mám vyjde presne 12 muffiniek. Pečieme pri 180° 15-20 minút. Krásne prevoňajú celý byt :)

  Malinové muffinky (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

stritz
Super recept. Muffinky chutili mamne aj tatkovi.Mladej cukrárke prajem veľa ďalšich úspechov.