Makový sen fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 4. februára 2017

Zákusok na tento víkend.

20
porcií
60 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

7 ks
7 PL
6 PL
2 PL
1 bal
štipka
Krém:
400 ml
1 bal
100 g
500 ml
2 bal
2 PL
8 PL
4 PL
1 bal
2 PL
700 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Vajcia som rozdelila. K bielkom som pridala štipku soli a šľahala mixérom. Do vyšľahanej hmoty som potom pridávala cukor.

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Všetky žĺtky som pridala do snehu a opäť premiešala.

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pridala som múku s práškom do pečiva v malých dávkach a opatrne som ju vmiešala.

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Napokon som pridala celý mak. Trúbu som nechala vyhriať na 180 st. Cesto som vyliala na plech vystlaný papierom na pečenie. Korpus sa piekol 12 min.upečený som nechala vychladiť na mriežke.

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Vychladnutý korpus som natrela horúcim džemom.

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  V mlieku som uvarila zlatý klas s vanilkou. Ešte do teplého som vmiešala maslo a vyšľahala mixérom. Dala som do chladničky schladiť. Na džem som natrela krém.

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Na krém som uložila nakrájané marhule.

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Pôvodne som chcela marhule zakryť piškótami, ale piekla som pre susedku tortu a zvýšila mi parížska šľahačka biela i tmavá. Obe som spolu zmiešala a uložila na marhule.

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Šľahačku som vymiešala s cukrom a Smetafixom. Uložila som ju na parížsku šľahačku. Odložila som si tretinu, ktorú použijem na záverečné zdobenie. Pridala som k nej celý mak, vložila do cukrárskeho vrecka a ozdobila som vrch zákuska.

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  Horúcim nožom som nakrájala na rezy a ozdobila vrch šľahačkou s makom. Prajem vám dobrú chuť.

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  torta pre susedku

  Makový sen (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

21 komentárov k receptu
@ollynka , v druhom recepte na tortu mám presný rozpis surovín na parížsku šľahačku.. robí sa z horkej čokolády a šľahačky 33%..kde sa čokoláda rozpustí v šľahačke, privedie k varu a ihneď sa vypne spotrebič..nechávam ju celkom vychladiť a potom dám do chladničky na 12.hod. potom ju mixérom vyšľahám do hustej hmoty.. nie je iba veľmi chutná, ale krásne drží svoj tvar..robila som aj z bielej čokolády , len do tejto je potrebné zašľahať aj smetafix, pretože obsahuje minimálne množstvo kakaa..Ďakujem vám veľmi pekne za milé komentáre.-)
Dokonalosť, krása i nádhera sa snúbia pri pohľade aj na túto voňavú dobrotu! ... pri každom Tvojom koláčiku (nie len weekend_ovom), Izka milá Izka, si v predstavách obliekam smoking so "zrkadlami" a španielskym pásom; vzorný "motýlik" k snehobielej košeli so "zámykmi", považujem za samozrejmosť na úrovni francúzskej noblesy. Nemám rád prsteň na malíčku, ale kvôli Tebe a dokonalosti pri zapíjaní voňavej kávy, s perfect vstýčeným malým prstom, sa obetujem a nastoknem si ten s citrínom. Som totiž novembrový škorpión!
veľmi pôvabné rezy, Izka, tie bodky maku sa mi páčia viac ako veľa-veľa maku. Chuť si viem predstaviť, jemné a dobre zladené. A torta tiež pekne zvládnutá, Emka mala iste velikánsku radosť.

Pridaj komentár k receptu: