Makový nepečený cheesecake
Makový nepečený cheesecake

Makový nepečený cheesecake s pomerančem

rubyrom - fotkarubyrom, 11. decembra 2018
Makový nepečený cheesecake s pomerančem
Foto: rubyrom

Mák je u nás dost oblíbený a tak z něho často tvořím různé dobroty. Tento nepečený dort jsme si oblíbili.

40 minút
príprava

Suroviny

1 bal. (Bebe)
100 g
500 g (vo vaničke)
podľa chuti
5 PL mletý
250 ml
2-3 ks
7 ks
podľa chuti
Na ozdobu:
1-2 ks
Postup

  1. 1

    1 balení Bebe tmavých sušenek rozdrtíme a smícháme se 100 g rozpuštěného másla, propracujeme těstíčko a vyložíme jím malou dortovou formu, kterou napřed vyložíme pečícím papírem.

  2. 2

    Dáme do ledničky ztuhnout a pak vlijeme tvarohovou náplň - 2 tvarohy ve vaničce, 1 šlehačka , cukr podle chuti - ušleháme a vmícháme 4-5 lžic mletého máku. Nakonec vmícháme želatinu - 4 plátky necháme v trošce vody nabobtnat asi 10 minut, pak zahřejeme (pozor - nesmí vařit !) necháme ji rozpustit a pak hned do ní vmícháme asi dvě lžíce tvarohové hmoty a promícháme, pak vlijeme do ostatní náplně, promícháme a vlijeme na korpus. Necháme ztuhnout.

  3. 3

    Pak připravíme pomerančovou želatinu. 2 - 3 pomeranče vymačkáme a do šťávy přidáme med nebo cukr podle chuti, v trošce této šťávy opět necháme nabobtnat 2 -3 plátky želatiny, pak necháme rozpustit, přilijeme do ostatní šťávy a vlijeme na ztuhlou tvarohovou náplň. Necháme v ledničce přes noc ztuhnout.

Diskusia k receptu

haji
Pěkný recept, bezva suroviny a krásné foto. Nepečené dobroty jsou fajnová dobrota.
denyany
Mak je obľúbený aj v našej rodine, často ho používam, no takto do tvarohovej náplne(tiež robievam takto so želatínou a rôznymi príchuťami) som ho ešte nepridala. Vôbec mi to nenapadlo! Tak vďaka za skvelý typ. Torta vyzerá krásne, na zjedenie.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia