Lenivé ražniči fotorecept

renama - fotkarenama, 15. januára 2012
Lenivé ražniči (fotorecept)
Foto: renama

Ak máte chuť na niečo výborné a nechce sa Vám tráviť veľa času v kuchyni.

15 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Všetky suroviny si nakrájame. Množstvo si každý určí podľa vlastnej potreby ;) Na panvicu si dáme nakrájanú slaninku a opražíme ju. Ona pustí masť, takže som nepridávala žiadne iné oleje. Ku slaninke dáme cibuľku, orestujeme. Ešte okorenené kuracie mäsko a klobásku doložíme, už len prikryť a dusí sa to max 30.min

  Lenivé ražniči (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pripravíme si opekané zemiaky. Zemiaky očistíme a nakrájame. V miske ich polejeme olivovým olejom a pridáme korenie podľa chuti. Ja som dala soľ, trošičku vegety a červenú papriku. Vysypeme na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme do rúry. Pečieme podľa potreby. Zemiaky sú chutné, chrumkavé a nie sú vôbec mastné. Takto pripravujem opekané zemiaky už roky.

  Lenivé ražniči (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Prajem všetkým dobrú chuť ;)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ja zemiaky dám do utierky,osuším,preložím do pekáča,pridám olej,papriku,rascu a sušený cesnak (bez soli) a premiešam.Zemiaky budú chrumkavejšie a skôr sa upečú,lebo osolené púšťajú vodu.Ochutnaj.
Jasne,ale väčšinou stačí šťava z mäska,ono klobáska po opečení je dosť slaná.A tiež si robievam takéto ražniči ale z krkovičky a na tanier dám na spodok zemiačky a navrch mäsko a netreba mi soľ.