Ľadovo-gaštanové košíčky

danda3 - fotkadanda3, 19. decembra 2012
Ľadovo-gaštanové košíčky
Foto: danda3

Keďže milujem gaštanové pyré, vymyslela som si tieto košíčky, oproti minulému roku prešli malou úpravou.

50 minút
príprava

Suroviny

Gaštanová plnka:
250 g
125 g
4 PL
Poleva:
6 ks
100 g (kvalitná)
40 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na prípravu polevy som použila tieto čokolády, rozlámeme ich a dáme pomaly roztápať do vodného kúpeľa, musela som pridať aj troška tuku, lebo bola veľmi hustá. Minulý rok som použila červené ľadové gaštany a tento som kúpila aj horké v tmavom obale, výber je na vás.

  Ľadovo-gaštanové košíčky - obrázok 1
 2. 2

  Pripravíme si suroviny na plnku a

  Ľadovo-gaštanové košíčky - obrázok 2
 3. 3

  pomocou mixéra dobre vyšľaháme.

  Ľadovo-gaštanové košíčky - obrázok 3
 4. 4

  Na tácku si rozložíme najmenšie košíčky a na ich dno nalejeme za malú lyžičku polevy.

  Ľadovo-gaštanové košíčky - obrázok 4
 5. 5

  Do špricu alebo vrecka dáme plnku a

  Ľadovo-gaštanové košíčky - obrázok 5
 6. 6

  nastriekame do košíčkov, nielen na dno, ale pekne do plna.

  Ľadovo-gaštanové košíčky - obrázok 6
 7. 7

  Nakoniec zalejeme zbytkom polevy, ozdobíme, alebo necháme takéto a dáme stuhnúť. Z tejto dávky mi ich vyšlo okolo 100 ks.

  Ľadovo-gaštanové košíčky - obrázok 7

Diskusia k receptu

61 komentárov k receptu
Tie sú krásne aj ja milujem gaštanové pyre takže si viem predstaviť tú súhru tých ingredienci v jednu famóznu chuť -krása aj na vzhľad aj na chuť ukladám a iste budú aj moje obľúbené Darinka.
Darinka, hneď som vedela že je to tvoj recept...si jednoducho majsterka takýchto maličkých krásnych dobrôtok...nechcela som už nič viac robiť na Vianoce, ale neviem či odolám tomuto tvojmu receptu...krásne a výborné...
Nádherné.Aj ja budem robiť šuhajdy,aj gaštanové pyré mám kúpené,len polevu chcem vyskúšať z čokoládového pudingu. Recept je tu na Vareche. Díky za inšpiráciu plnenia košíčkov.
prečo ma bolí koleno?????? nedá sa mi piecť,ako by som chcela, ale uložím, no bohovská chuť čokoládiek, super recept
♥Ďakujem za krásne komentáre, som rada, že sa recept páči,♥
@dogagador Kľudne môžeš dať klasickú čokoládu várovú alebo horkú, či mliečnu a roztop ju s troškou tuku. Tá malá čokoládka má 50g, takže potrebuješ dokopy 400g čokolády.♥
mňam,ale bojím sa, že ak by som kúpila 6 ks Ľadových gaštanov-už by som sa dalej nepohla, lebo ich milujem ...:) máš ich úžasné
Oooo ano, robila som ich na tieto vianoce s domnenim, ze mi vydrzia az po Silvestra... Omyl! Boli take famozne, ze sa zjedli, este ani cokolada poriadne nestvrdla :DDD
Mňam... blížia sa sviatky takže som si recept uložila a pred vianocami urobím. Vyzerá to rýchlo a jednoducho- teším sa :)
tieto košíčky musia byť úžasné, ešteže sa tu recept znova objavil, na Vianoce budú aj u nás :) už sú v kolónke Vianočné pečenie :)
tieto košíčky musia byť úžasné, ešteže sa tu recept znova objavil, na Vianoce budú aj u nás :) už sú v kolónke Vianočné pečenie :)
určite vyskúšam. zaradím k mojím rýchlim vianočným koláčikom :) šuhajdy, linecké a tento rok obohatím aj o tieto gaštanové pusinky :)
Mňaaam super sú. Slakosť, že ked má človek strašnú chuť na čokoládu, stačí mu jeden košíček a má dosť. Skvelý nápad nahradiť obyčajnú čoko, tyčinkami Kaštany :P ďakujem za recept ;)
wáu, robila som včera. keďže som nemala tú "naplňovačku" , dávala som plnku malou lyžičkou a robila pohoria :-) dnes som odniesla rodine, kde sa doslova všetko zožralo na posedenie, a synovec mi povedal, nech určite donesiem i nabudúce. takže super!

Pridaj komentár k receptu: