Kysnuté rožky z tvarohového cesta

ursula4 - bez fotkyursula4, 8. februára 2011

Recept na tieto výborné rožky som našla na MMB a hneď som ich vyskúšala.Je to dosť rýchla príprava .Kedže tu na vareche som takýto recept nenašla,tak vám ho ponúkam.

12
porcií
40 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

1/2 kg
1 ks
2 PL
1 ČL
1/4 kg
2 ČL
1/2 dl
kvások:
3 dl
2 ČL
1/2 kocky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Pripravíme si kvások . Do misky dáme všetky suroviny na cesto,pridáme kvások a zmiesime.Zmiesené cesto preložíme na dosku a rozdelíme na 2 časti,jedna bude svetlá a do druhej pridáme kakao a olej-premiesime.Každý bochník rozdelíme na 3 časti.

  2. 2

    Na 1 tmavú časť položíme 1 svetlú časť cesta na seba,rozváľkame do kruhu,rozkrojíme na 4 trojuholníky a zrolujeme do tvaru rožka.Takto postupujeme so všetkými dielmi,takže budeme mať 12 rožkov.

  3. 3

    Rožky uložíme na plech vyložený papierom na pečenie,zakryjeme utierkou a necháme 1/2 hod.odpočívať.Zatiaľ si predhrejeme rúru.Po pol hodine rožky potrieme olejom a dáme piesť. Po upečení ešte teplé potrieme znova olejom. Rožky sú vhodné pre veľkých aj malých na raňajky alebo olovrant.

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
to kakao je tam na to,aby vyzerali ako mramorové.Cesto vôbec nie je sladké.Keď nedáš kakao ,rožky budú len biele.Namiesto 2 PL cukru daj len jednu a 2ČL soli.
@marienka 44,v bielom ceste nie je tuk,lebo je tam tvaroh tak ako aj v tmavom.A ten olej v tmavom ceste je na to,aby sa kakao lepšie vmiesilo do cesta.Tie rožky nie sú vôbec suché,ten tvaroh ich zvláčnil.
Ako mi tento recept unikol? Hneď ho vyskúšam. Cesto z pekárničky dorobím na stole a upečiem (experimentálne v tom teplovzdušnom hrnci). Jednoduchý recept. Ďakujem.

Pridaj komentár k receptu: