Kurča na kapuste na spôsob kačice

peter64 - fotkapeter64, 18. februára 2011

Tento recept mám od svokry a ja som ho troška vylepšil.

Suroviny

1200-2000 g, 1-2 ks
1000-2000 g, malá
1 fľaša
Moje vylepšenie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kurča umyjeme starostlivo vyutierame.Deň dopredu som si ho rozporcioval a posypal korením zlate kurča a kurča ale bažant a nechal ho v chladničke 24 hod. Plech pokvapkáme olejom alebo naň poukladáme kúsky údenej slaniny. Kyslú kapustu zľahka vyžmýkame alebo nemusíme a rozložíme na plech .Rozporciujeme kurča, každý kúsok osolíme, vrch orascujeme. Jednotlivé kúsky porozkladáme na kapustu tak, aby z nej netrčal ani rezanček.

  2. 2

    Termostat rúry nastavíme na 230 C, súčastnene zapneme vrchný a spodný ohrev. Keď signalizácia ohlási, že vyhrievanie sa skončilo a všetko je pripravené na uspežny začiatok pečenia, na stopkách nastavíme 60 min. interval. Spustíme ich tesne po tom, čo sme mäso s kapustou zvrchu prikryli hlbším plechom a vložili ich do rúry. Po 1 hod. budíček zazvoní. Odstránime vrchný plech, otvoríme fľašu s čiernym pivom a asi polovicu jej obsahu nalejeme na kurča s kapustou. Teplotu stiahneme na 210 C

  3. 3

    Každých 10 min. rúru otvoríme a kurča polejeme výpekom, až kým sa mu kozička nevypečie do červena. Podávame s knedľou, zapíjame pivom, pripadne červeným vínom. Ja som k tomuto receptu urobil varené zemiaky v šupke.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Peter, šikovný recept ( ale aj kuchár), dobrý tiež, raz som podobné skúšala, len sa nepamätám, aké to bolo, ale asi dobré, len nie s pivom, s vodou. Ale recept je precízny. Kde dostať tie koreniny na kura, zatiaľ som si ich nevšimla.
Mám recept na kura á la kačica, kde sa kura nechá celé, osolí, okorení, do brušnej dutiny sa vložia pokrájané jablká a tiež sa hojne polieva čiernym pivom. Naozaj to chytí kačací šmrnc, ale zistila som, že úplne najviac to kačicu pripomína, ak svatka pošle doma vykŕmené žltučké kurča. To je potom bašta!!!