Koláč so slivkovým lekvárom

adustek - bez fotkyadustek, 22. mája 2012
Koláč so slivkovým lekvárom
Foto: adustek

Včera som dostala nový recept, tak som sa ho rozhodla vyskúšať. Aj keď som sa najskôr bála kvôli tomu, že tam ide veľa masti...koláč je napriek tomu výborný a u nás doma veľmi chutil :) odporúčam vyskúšať

60 minút
príprava
30 minút
na 175 °C

Suroviny

250 g
250 g
1 ks
250 g
250 g
1 ks
1 ks
2 PL
1 PL
1 PL
2 PL
400 g
50 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Múky zmiešame s kypriacim práškom a cukrom. Pridáme masť, vajce, žĺtok, smotanu a vypracujeme cesto. Rozdelíme ho na 3 časti. Do prvej zapracujeme citrónovú kôru, do druhej kakao a do tretej pomleté orechy. Každé cesto dáme odpočívať na 1 hodinu do chladu.

 2. 2

  Lekvár dobre premiešame s rumom. Prvú časť cesta rozvaľkáme na doske na veľkosť plechu. Natrieme polovicou lekváru, zakryjeme kakaovým cestom a natrieme zvyšný lekvár.

 3. 3

  Koláč zakryjeme orechovým cestom. Potrieme vajcom a posypeme posekanými orechmi. Popicháme vidličkou a pri teplote 175° pečieme 30 minút. Po vychladnutí posypeme práškovým cukrom. Dobrú chuť :)

  Koláč so slivkovým lekvárom - obrázok 3

Diskusia k receptu

24 komentárov k receptu
@Adustek - koláč mi pripomína chuťovo zákusok "deň a noc" alebo sa mýlim?
Krásny recept, koláč je určite vynikajúci, pekné foto, jasný, zrozumiteľný popis. Ukladám do KK, určite sa bude onedlho piecť.
Musí to byť výborné. Zatiaľ takéto sladké maškrty ukladám iba do kk. Až dosiahnem stanovenú hmotnosť, potom po troške vyskúšam.

Pridaj komentár k receptu: