Kokosovo-jahodové minitortičky

veve - fotkaveve, 26. marca 2013
Kokosovo-jahodové minitortičky
Foto: veve

Tento rok som si dala tú námahu a namiesto jednej veľkonočnej torty som urobila tieto rozkošné minitortičky s jahodovým džemom. Dajú sa využiť aj ako výslužka pre šibačov, ale ja dúfam, že to nebude nutné a ostanú mi ku káve :-)

18
porcií
90 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Korpus:
4 ks
80 g
100 g
Plnka:
80 g
600 ml
150 g
250 g
4 PL
 na obalenie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na korpus si bielka vyšľaháme s cukrom, pridáme žĺtka a múku. Cesto rozotrieme na plech vystlaný papierom na pečenie asi v centimetrovej hrúbke. V rúre vyhriatej na 180°C pečieme cca 15-20 minút. Necháme vychladiť a povykrajujeme kolieska s priemerom 4 cm.

 2. 2

  Na plnku si uvaríme dva balíčky Zlatého klasu v 600 ml mlieka s cukrom do hustého pudingu. Necháme vychladnúť a potom zmiešame so zmäknutým maslom a kokosom a urobíme hladký krém.

 3. 3

  A už len zlepujeme :-) Jedno vykrojené koliesko natrieme tenkou vrstvou džemu, ďalšie koliesko nahrubo krémom a natretými stranami spojíme. Na celú tortičku ešte nanesieme na tenko krém a obalíme v kokose. Plnku, ktorá nám zostala dáme do cukrárskej špičky a po obvode tortičky ozdobíme. Do stredu kvapneme trochu džemu a ak ešte vládzeme, môžeme urobiť aj čokoládovú špirálku.

 4. 4

  Keď budem koštovať, pridám aj fotku v reze.

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Torty, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Krásne,ale keby som urobila takú dobrotu dnes,tak šibačom nič nezostane :))