Katkin fantastický čokoládový fudge (raw)

katy321 - bez fotkykaty321, 4. februára 2015
Katkin fantastický čokoládový fudge (raw)
Foto: katy321

Recept som vymyslela, pretože sa zaoberám raw kuchyňou a veganstvom. Výborný koláčik, ktorý vás nadchne svojou jednoduchou prípravou a skvelou chuťou. Pochádza z môjho blogu: www.katyfromwonderland.blogspot.sk

3
porcie
15 minút
príprava

Suroviny

1/2 šálky
podľa chuti
2 - 3 ČL (alebo Agave)
2 PL z konzervy
1 PL
70 G
podľa chuti
2 ČL
2 PL
5 KS
1/3 šálky
2 - 3 ČL (alebo Agave)
3 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Mandle namočíme aspoň na hodinu. V mixéri pomelieme, môžeme aj na drobnejšie kúsky, podľa chuti. Pridáme kakaový prášok podľa chuti, takisto sladidlo, kokosové mlieko a vodu. Pomiešame a natlačíme na dno formičky, taniera, misky (podľa toho, kde sa nám to hodí).

  2. 2

    Potom si pripravíme plnku. Zmixujeme namočené vlaššské orechy, hrozienka a marhule. Pridáme kokos a kakao. Navrstvíme na koláč.

  3. 3

    Zmiešame roztopený kokosový tuk so sladidlom a kakaovým práškom a polejeme koláč. Dáme čo najskôr zatuhnúť do mrazničky aspoň na hodinu a pól. Pred podávaním posypeme kokosom, môžeme ozdobiť mätovým lístkom. Chvíľu necháme odstáť, ak niekomu robí problém príliš studené. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

6 komentárov k receptu
Robievam veľmi podobný koláčik, akurát namiesto stevie zvyknem dávať javorový sirup, na steviu si neviem zvyknúť :) ale výborný recept!

Pridaj komentár k receptu: