Kalerábový šalát

2010 - bez fotky2010, 13. apríla 2016
Kalerábový šalát
Foto: 2010

Suroviny

Dressing:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Mlady kalerab a mrkvu nastruhame na mandoline. ( mrkvu pokvapkame citronom aby neocernala) . Jarnu cibulku nakrajame na drobno.

  2. 2

    Spravime si dressing, na salaty sa snazim pouzit ten najlepsi olivovy olej, nie lenze aby bol extra panensky ale aby bol aj z prveho lisovania. Je to velky rozdiel v chuti. Pridame prirodny ocot ja som pouzil jablcny a celozrnu dijonsku horcicu. Pridame sol, korenie riadne premiesame. Najlepsie vo flaske s uzaverom ako keby sme robil koktail.

  3. 3

    Premiesame dressing so zeleninou a nechame na par hodin marinovat v ladnicke. Chrumkava salatova priloha pri grilovacke ku spizom z kuracich prs v celku.

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
Môže byť, ten dresing je výborný. Ale treba marinovať pár hodín? Či je to potrebné kvôli tomu, že mrkva a kaleráb sú tvrdšie? Vyskúšam, uvidím.
veľmi pekný receptík, 5*
netušila som, že citronová šťava sa pridáva k nastrúhanej mrkve kvôli tomu, aby neokorala, myslela som, že kvôli chuti.
dakujem za vysvetlenie.
Som v pomykove. V bode č.1 je spomenuté krájanie na madoline a potom v diskusii je slovo zmenené na mandolínu. Myslela som, že madolina je nejaké špec. strúhadlo používané tam, kde @2010 býva.
@ 2010 mně jistě promine že odpovím na tu mandolínu. @ Marienka44 a ostatní. Mandolína je profesionální různě nastavitelné struhadlo, poměrně velké a většinou nerezové. Samozřejmě se dá koupit ale je dost drahé a prodává se alespoň u nás v gastro prodejnách. Velmi dobře se dá nahradit pro domácnost WS kráječem, který pořídíte u nás třeba do 400.- Kč.
Bylo by škoda, kdyby dobrý recept zapadl kvůli názvu struhadla. Tolik na vysvětlenou a 2010 promiň že Ti kecám do receptu.

Pridaj komentár k receptu: