Kakaové cestoviny s orechami fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 6. marca 2015
Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept)
Foto: tatranka

Už pár krát som sa stretla v časopisoch,alebo na internete,tiež pri varení v Tv,že robili rôzne farebné cestoviny.z mrkvy,cvikly špenátu a na sladko z kakaa. Vyskúšala som to teraz aj ja.Je to zmena a celkom chutná zmena.Najlepšie na tmavej cestovine vynikne na posyp niečo svetlé.Ja som použila orechy,ale bol by chutný aj tvaroh.

4
porcie
35 minút
príprava
8 minút
tepelná úprava

Suroviny

5 PL práškové
150 g hladká
350 g
1 ks celé
2 ks
štipka
podľa potreby na podsypanie cesta
podľa potreby na spracovanie cesta
100 g
100 g
70 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Všetky sypké zmesy, vajíčka a podľa potreby trochu teplej vody si spolu spracujeme ako pri bežnom postupe rezancového cesta. Cesto by nemalo byť veľmi tvrdé, ale ani mäkké.

  Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Vznikne nám takáto viac ako 500g guľa. Ja som si ju rozdelila na dve časti, aby sa mi lepšie cesto vyváľalo. Nechala som cesto prikryté odpočívať 15 minút.

  Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Cesto som vyvaľkala a podsýpavala mierne bielou hladkou múkou.

  Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Potom som cesto pokrájala na širšie pásy. Hrúbka cesta mala byť okolo 2 mm. Takto pripravené cesto môžeme prekrojiť po šírke na polovicu, ale môžeme ponechať aj takéto dlhé kusy.

  Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Ja som pásy dávala zmraziť, pretože som v ten deň už s cestom nepracovala. Malo by byť dobre pomúčené, aby sa nepolepilo. Pre lepšie skladovanie som ho postáčala a uložila na kovovú tácku.

  Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Takto upravené ešte mäkké cesto som vložila do mrazničky. Robím to tak so všetkými cestovinovými polotovarmi spracovanými doma. Nechám ich zamrznúť. Potom cestoviny balím do mikrotenového sáčku a opätovne idú do mrazu. Takto čakajú na upotrebenie.

  Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Dnes som sáčok použila. Potrebovala som na osobu 6 aj viac pásikov na tanier. Vkladáte do horúcej vody a ak vyplávajú sú hotové. Potom ich len spôsobne poukladať na tanier, ochutiťorechmi, posypať práš. cukrom a poliať rozpusteným maslom.

  Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  A potom už želám len dobrú chuť.

  Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
neuveriteľné, čo vy šikovné žienky v kuchyni dokážete vyčarovať... Takéto recepty ma vždy utvrdia v tom, že naozaj sa človek učí celý život a že na Varechu sa napriek všetkému stále oplatí chodiť. Ukladám do kolonky "Vnúčatá", ktoré snáď raz budú :-)
1x evanaaa