Jahodový zákusok

gretolinka - bez fotkygretolinka, 3. februára 2013

Spomenula som si na tento recept, ktorý mám už dávnejšie od mojej krstnej. Je svieži a vynikajúci. :) Keďže chutí hlavne môjmu priateľovi, tak Zobraziť celý popisSpomenula som si na tento recept, ktorý mám už dávnejšie od mojej krstnej. Je svieži a vynikajúci. :) Keďže chutí hlavne môjmu priateľovi, tak musí byť naozaj mňam :) Veď posúďte sami ;)

Suroviny

3 x
plnka:
1 ks (malé)
1 ks
1 ks
2 PL
šľahačka:
2 ks
2 dcl
2 ks
2 ks
želatína:
2 dcl
6 dcl
2 ks
15 dkg
Postup

 1. 1

  Upečieme si tri piškóty a jednu z nich stočíme do rolády. Piekla som na menší plech a hodili by sa mi aj piškóty zo 4 vajíčok, tak snáď možno nabudúce ;) Na piškóty som si vyšľahala 3 bielka do tuha, pridala jeden vanilkový cukor a 2 polievkové lyžice kryštálového cukru, opäť vyšľahala do tuha, pridala po jednom 3 žĺtka, polovicu balíčka prášku do pečiva, 3 lyžice polohrubej múky a cesto som vyliala na plech vyložený papierom na pečenie. Prípadne môžte urobiť aj inak: tri žĺtka vyšľahať s tromi polievkovými lyžicami kryštálového cukru do peny, pridáme 1 a pol lyžice vody a také isté množstvo oleja, premiešame, pridáme 3 lyžice polohrubej múky, polovicu balíčka prášku do pečiva a tuhý sneh z bielkov. Takéto cestá si upečieme tri a nezabudnúť jedno cesto zrolovať. Alebo si upečte piškótu podľa svojho osvedčeného receptu alebo aspoň zo 4 vajíčok :)

 2. 2

  Kým sa nám pečie cesto urobíme si plnku. Konzervu jahôd si rozmixujeme, mixujeme aj jahody aj nálev, v ktorom sú naložené a po rozmixovaní si uvaríme spolu so Zlatým klasom hustú kašu. Keď nám jahodová kaša vychladne zmiešame ju s Herou, ku ktorej sme pridali 2 lyžice práškového cukru a vyšľahali. Kyslé smotany si zmiešame s dvomi vanilkami a pridáme vyšľahanú šľahačku.

 3. 3

  Po vychladnutí si roládu natrieme jahodovým džemom (ja som dala malinový, pretože jahodového máme málo :D), zrolujeme a nakrájame na asi 1 cm kúsky ale môžu byť aj menšie, aby sa vám nestalo to čo mne, že mi chýbali dva kúsky na koláč. :D Prvý plát si natrieme jahodovým džemom, natrieme plnku z rozmixovaných jahôd, na ktorú položíme druhý plát (ja som opäť natierala džemom, ale nemusí byť), na ktorý dáme plnku zo šľahačky a kyslej smotany. Je lepšie dať koláčik teraz trochu stuhnúť, aby vám želatína, ktorú budete nalievať na vrch neroztiekla kade tade a bola všade len nie na koláči (môj prípad :D)

 4. 4

  Po stuhnutí poukladáme na šľahačkovo-smotanovú plnku roládky a uvaríme si želatínu. V originál recepte je uvedený aj cukor 15 dkg, tiež som ho uviedla, ale mne sa to zdalo až príliš sladké tak som do vody so sirupom dala len jednu a pol lyžice kryštálového cukru a úúúplne stačilo :) Zo Zlatých klasov a vody so sirupom si uvaríme želatínu, necháme trošičku vychladnúť a pomaly nalejem na roládky. Je lepšie mať kyslú smotanu čo najviac percentnú, aby plnka dobre stuhla a robiť koláčik v plechu, aby vám nestiekla želatína mimo. Keďže mňa trošku šikovnosť opustila pri pečení, tak som vybrala ten najkrajší kúsok a odfotila :) Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

hanelore
Tak toto vyzerá ako koláčik, ktorý som ako dieťa milovala a mali ho u nás v cukrárni. Hneď ho vyskúšam, či sa podobá aj chuťou :)
isabel2
Chutiť môže fantastický,milujem ovocné koláčiky.Iste vyskúšam-možno spravím dva piškoty zo 4 vajíčok a na vrch by som dala jahodky celé a zaliala želatínou .Musím skúsiť.Vyzerá lákavo.
gretolinka
@isabel2 s celými jahôdkami na vrchu bude určite fantastický :) keď bude jahodová sezóna vyskúšam ho takto ;) ďakujem za inšpiráciu :)
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia