Jahodová zmrzlina fotorecept

tatrankaTatranka, 72 ročná žena, Kežmarok, 24. júna 2011 14:40
Ďalšie jej recepty »

Jahodová zmrzlina (fotorecept)Foto: tatranka

Začína obdobie tepla a pekných letných dní,tak som zalistovala v mojich receptoch a tiež pridávam chutné,letné občerstvenie.

10
porcií
40 min
príprava

Suroviny

Postup prípravy

 1. 1

  Pripravíme si ingrediencie. Jahody som zmixovala.Nech vás nemýli to množstvo,ja som si recept upravila podľa môjho množstva. Do práškového cukru dám vanilkový cukor a žĺtok.Vymiešam do peny.

  Jahodová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Z bielka ušľahám sneh.Taktiež vyšľahám šľahačku.Tieto hmoty zapracujem do vymiešaného žĺtka s cukrom aj vanilkovým cukrom.

  Jahodová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Všetko pridám do rozmixovaných jahôd a pridám lyžičku citrónovej šťavy.Premiešam. Celú zmes nalievam do silikónových formičiek,alebo do foriem na mafinky.Uložím do mrazáku.Nemám strojček na zmrzlinu,ale som spokojná s týmto výsledkom.Tak robím aj jahodovú dreň,len tam dávam len trochu cukru,citrón a jahody.Používam potom do koktailov a chladených nápojov.

  Jahodová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Už po zamrazení.A tu sú moje obľúbené rukávniky do ktorých ukladám zmrzlinky po jednej a oddeľujem špáradlami,aby sa nepolepili.Stačí zmrzlinku len odstrihnúť.Takto upravené putujú naspäť do mrazničky.

  Jahodová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.192012867488385.42604.100000390197444 Tu pridávam svoje rady gazdinkám,o ktorých bola reč na portály zážitky,pri článku e-mail.Spomenula ma tam @elistická,tak čo mám,ponúkam.

  Jahodová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Dnes sme zmrzlinku s manželom koštovali.Poliali sme si ju z vaječným koňakom.Lepšia by bola griotka,ale nemám.Aj tak bola výborná.

  Jahodová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 6
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist