Jabĺčkové pité podľa mňa

zuzkanr - fotkazuzkanr, 8. októbra 2013
Jabĺčkové pité podľa mňa
Foto: zuzkanr

Ako som sa zbavila starých jabĺk v pivnici a urobila miesto pre nové :-)

1 plech
porcia
20 minút
príprava
20 minút
na 190 °C

Suroviny

130 g
250 g
2 PL
1 ks
1 ks
Plnka:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Jablká si očistíme, postrúhame a zmiešame s ľubovoľným množstvom škorice a cukru a pridáme štavu z polovice citróna.

  2. 2

    Vypracujeme si cesto zo zvyšných surovín, rozdelíme si ho na dve polovice. Prvú pólku uložíme na vymastený plech, poukladáme naň jablkovú zmes a na ňu uložíme drúhu polovicu cesta.

Diskusia k receptu

17 komentárov k receptu
mariamka, ale veď info o tom ako dlho a na akých stupňoch je vľavo dole pod ingredienciami ako vždy :-) a nie nedusia sa .
vodnarka, ano je správe dnes som ho piekla :-)
v pôvodnom recepte, ktorý mám od babky bolo 110g, čo je ešte menej, lenže sa mi to zdalo málo a tých 130g je akurát, ale ste skúsenejšie gazdinky tak kľudne spravte podľa seba :-)
Koláč vyzerá chutne. Jabĺk mám dosť , že by som ho vyskúšala?Na ako veľkom plechu si ho piekla? Tiež sa mi zdá na množstvo tuku málo múky .
babkamt , plech bol veľký 20x30 :-) cesto je troška lepkavé, ale kludne sa dá preniesť s valčekom na plech a to vrchné cesto som porozťahovala a utlapkala rukami, ten koláč je výborný, vydaril sa hneď na prvý krát aj napriek tomu, že sa vám tie pomery nezdajú :-)
Zuzkanr,je tam 130 g muky a 250 g margarine? Je tam chyba,alebo to ma tak byt,zda sa mi,ze je malo muky na 25o g margarine.Kolacik vyzera dobre

Pridaj komentár k receptu: