Hubovník

rein - fotkarein, 18. januára 2013
Hubovník
Foto: rein

Huby,to je moje.

30 minút
príprava
60 minút
na 200 °C

Suroviny

600 g
2 ks
6 ks
5 ks
2 PL
2 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Vymiešame si žľtky s maslom,pridáme rožky,ktoré boli namočené v mlieku,cibuľu orestovanú na oleji,huby,vňatku,osolíme,okoreníme a nakoniec pridáme sneh z bielkov.

  Hubovník - obrázok 1
 2. 2

  Všetko z ľahká premiešame a dáme na maslom vymastený plech.

  Hubovník - obrázok 2
 3. 3

  Pečieme pri teplote 200 stupňov 60 minút.

  Hubovník - obrázok 3
 4. 4

  Podávame k dobré vychladenému vínku.

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Tento recept mám od pána Satinského. Len on tomu hovoril "hubník" a recept začína slovami: no, dievka moja, to vybehneš niekde do hory a prinesieš košík húb ... 12 včerajších rožkov zalej mliekom, ale kto by mal doma 12 včerajších rožkov, tak si ich najprv nazabudni ísť včera kúpiť ... :-)) a ešte iné krásne hlúposti sú tam popísané. Je to recept skvost ale je to presne tento tvoj hubovník. Je vynikajúci, vrelo odporúčam.
Já jsem získala recept na chalupě v Českém ráji od jedné babičky:
5 rohlíků, 3 vajíčka, 500 g čerstvých (mražených) nebo 10 dkg sušených hub, 1 cibuli, 4 stroužky česneku, 500 ml mléka, sůl, majoránku, pepř a drcený kmín, krupice, cca 100 g másla
Na kostky nakrájené rohlíky vložíme do misky. Zalijeme mlékem, přidáme houby, česnek, koření a vejce rozmíchané s krupicí. Pět minut necháme odpočinout. Pak hmotu přelijeme do pekáčku vytřeného máslem a navrch dáme ještě vločky másla. Pečeme zhruba 20 minut při teplotě 180 stupňů. My ho vždy pečeme na Štědrý den k obědu.

Pridaj komentár k receptu: