Halušky z dvojakou kapustou

brigita - bez fotkybrigita, 5. marca 2010

Recept mám z kalendára v ktorom sa varilo podľa fáz mesiaca, len som zabudla pri ktorej bol tento, ale je mi to jedno, keď máme chuť na halušky tak si ich urobíme.

25 minút
príprava
25 minút
tepelná úprava

Suroviny

0,5 kg
0,2 kg
1 menšia
3 hrste
1 podla chuti
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zemiaky postrúhame premiešame z múkou a soľou, vyvaríme halušky.(Alebo si urobte halušky podľa vlastného receptu). Hlávkovú kapustu postrúhame , osolíme , pridáme 1 pl cukru podlejeme vodou a do mäkka dusíme. Na väčšej panvici si na oleji podusíme cibuľu , pridáme nakrájanú kyskú kapustu , premiešame a pridáme k dusenej hlávkovej kapuste, premiešame a pridáme uvarené halušky, podľa chuti pridáme čierne mleté korenie.

Diskusia k receptu

makovicka
to je zvláštny recept, miešať kyslú a hlávkovú kapustu, ? Z hlávkovou kapustou robím na karameli, či už halušky, al. iné cestoviny idem, skúsiť, bude zmena.
sovka62
Všimla som si, že do halušiek nedávaš vajce. Už ani ja, v TV bola reportáž zo súťaže vo varení halušiek a tam ujko, ktorý vyhral, upozornil, že ak sa do cesta dajú vajcia, sú halušky ťažko stráviteľné. Vyskúšala som a má pravdu. A tento recept vyskúšam. Halušky len s kyslou kapustou mi nechutia, je mi to príkre, ale pomiešané s hlávkovou by mohli byť lepšie.
hannah22
zaujímavé, skúsim, veď zmena je život a možno sa u nás ujmú... :))
nika1445
ja milujem s kyslou kapustou,ale musia byť posypané krištáľovým cukrom:-)))
jaroslava31
U nás sa robievajú halušky s kyslou kapustou a fliiačky / cestoviny / s dusenou kapustou.Myslím, že toto sú jedlá, ktoré by sme mali častejšie variť, tak, ako sa kedysi varievalo. Mäso bolo tak akurát v stredu a v nedeľu.
oravec
Zaujímavá je náhrada sladkej kapusty kalerábom. Kaleráb obielime, nahrubo nastrúhame a udusíme rovnakým spôsobom ako hlávkovú kapustu. U nás halušky s kalerábom chutia viac ako s kapustou.
modrykamen
Ja pridám aj vyškvarenú slaninku a dva strúčiky pretlačeného cesnaku, vynechám cukor. A kto chce, nech takéto halušky skúsi s pečenou kuracinou, kačacinou alebo morčacinou miesto lokší,samozrejme bez slaninky,ale poliate výpekom.