Halászlé

Imre Bindics
šéfkuchár penziónu Villa Rosa v Dunajskej Strede, 7. mája 2014
Halászlé
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc
4
porcie
60 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

600 g
400 g
250 g
250 g
150 g
3 ks
1 ks
1 - 1,5 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Očistené ryby pokrájame. Cibuľu opražíme na miernom ohni do zlata, pridáme mletú červenú papriku, pokrájané papriky a paradajku a pomiešame. Vložíme belicu, karasa, hlavy, chvosty a plutvy z kapra a zo sumca, dolejeme vodou, osolíme a necháme zovrieť.

  2. 2

    Keď sú všetky suroviny uvarené, oberieme mäso a aj so zeleninou ho prepasírujeme do polievky.

  3. 3

    Podkovy z kapra a zo sumca vložíme do hrnca, zalejeme ich prepasírovanou šťavou a uvaríme. Podávame s čerstvým domácim chlebom.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Už je to pravidlo, že recept od šéfkuchárov ja natoľko zjednodušený, že ho ani nemožno považovať za smerodajný :( ak by ktokoľvek z varecháčov opomenul jednu jedinú ingredienciu - hneď ho nejaký pozorný čitateľ upozorní... takže tu mi nechýba len čierne korenie, ale omnoho viac. Poznám žiarlivosť šéfkuchárov a vzájomnú rivalitu, viem, že svoje finty neprezrádzajú schválne... nuž úprimne, napriek 4 druhom použitých rýb, sa mi zdá recept od @Radox "Halászlé z kapra"  varecha.pravda.sk/recepty/halaszle-z-kapra/45881-recept.h...
lepší. Ostáva nám (netýka sa to iba tohoto receptu a tohto kuchára) od šéfkuchárov na Vareche iba odkukávať "stajlovanie" jedla?
recept je dobrý, až na to, že mäsko z ryby sa uvarí oveľa skôr a potom sa rozpadne. pasírovať potom je ťažké len bez mäsa ten zvyšok, čo sa pasírovať má.
Halászlé je známych viac druhov ako Szegedi, Bácskai, Dunai a dalšie.
spravidla je z viacerých druhov rýb, ale môže byť aj iba z kapra.
toto môže byť jeden z druhov Halászlé kľudne.