Grahamový chlebík so sušeným droždím

mirian4 - fotkamirian4, 18. marca 2013
Grahamový chlebík so sušeným droždím
Foto: mirian4

Po nespočetných pokusoch menej vydarených a niekedy aj vydarených ako upiecť fakt chutný chlebík v el. pekárničke; som konečne našla ten svoj recept, ktorý nám veľmi chutí :-)

10 minút
príprava

Suroviny

250 g
250 g
7 g
200 ml na kvások
 podľa potreby
1 ČL
2 ČL
2 ČL
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zmiešame obidve múky so soľou a nasypeme do formy na chlebík (z pekárničky).

  2. 2

    Urobíme si kvások: 200ml vlažnej vody + 7g sušeného droždia + 1 KL kryš.cukru + trošku hladkej múky = rozmiešať, zakryť tanierikom a nechať podkysnúť..., pozor aby vám kvások "neutiekol" z pohára, ako mne :-)

  3. 3

    Do sypkej zmesi 2 múk so soľou v pekárničke, nalejeme kvások, pridáme 2 KL octu, 1PL oleja a zapneme program na pečenie grahamového chlebíka (každá pekáreň má iný), u mňa je to program, ktorý od miesenia, cez kysnutie až upečenie trvá 3,40 hod. Dobrú chuť!!!

Diskusia k receptu

8 komentárov k receptu
krásny chlebík, vonia až k nám... Keď cesto mieša pekárnička nerobím zvlášť kvások. Naspodok dám tekutiny a soľ, potom zasypem múkou, navrch sušené droždie, cukor a zapnem program. Je to rýchle a bez starostí...
Ja pečiem v pekárničke chlebíky, ale neviem kde je chyba takmer vždy mi klesne vrch chleba. Pred pečením je vykysnutý ,je pekne okrúhly, ale počas pečenia chlebík klesne.
@milina , treba dať len vlažnú tekutinu, nie moc teplú, lebo potom rýchlo kysne a kým začne piecť, tak je vlastne trošku prekysnutý a klesne. Skús túto fintu, snáď Ti moja rada pomôže. Príjemný večer.

Pridaj komentár k receptu: