Gaštanová torta k narodeninám fotorecept

pusta - fotkapusta, 12. januára 2015
Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept)
Foto: pusta

Môj priateľ ma poprosil o tortu k narodeninám, pretože miluje gaštany, pripravila som túto nepečenú gaštanovú tortu, ktorej úžasnú chuť jemne zvýrazňuje rum a nie je vôbec presladená, výborne sme si pochutnali na tejto torte pri dobrej espresso kávičke.

1 torta
porcia
30 minút
príprava

Suroviny

Podklad:
500 g
3 PL
5 PL
150 g
250 - 300 ml
Gaštanový krém:
500 g
200 ml
50 ml
20 g
10 PL
Šľahačka:
500 ml
3 PL
Na ozdobenie:
podľa chuti
ostatné:
podľa potreby (na vymazanie formy)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Detské piškóty som pomlela, pridala som k nim holandské kakao,...

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  ...práškový cukor, pokrájané studené maslo, studené mlieko a spracovala všetko rukami na cesto, ktoré tvorilo podklad torty, tortovú formu (o veľkosti 24 cm) som jemne vymazala olejom a vystlala pečiacim papierom, odporúčam olej, nie maslo, lebo maslo stuhne a zle sa potom odstraňuje pečiaci papier a boky torty sa potom nepekne trhajú, ich celistvosť sa poruší. Na pečiacom papieri som obkreslila potravinárskou fixkou dno tortovej formy, pás o dĺžke a šírke torty o málo väčší, potom vystrihla a použila do tortovej formy.

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pripravenou podkladovou kakaovou hmotou som vyplnila dno a boky tortovej formy, odložila som ju stuhnúť do chladničky, kým som pripravila ostatné.

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Použila som túto Extra krémovú tortovú šľahačku, ktorá po ušľahaní krásne drží tvar aj bez stužovadla a má perfektnú krémovú konzistenciu.

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Do nádoby som dala len 3 PL práškového cukru na 500 ml šľahačky, nie viac, lebo my nemáme radi presladené zákusky, pridala som extra krémovú tortovú šľahačku, ušľahala som ju do tuha a odobrala som 300ml, ktoré som použila na povrch torty ako poslednú vrstvu a odložila zatiaľ do chladničky.

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Pripravila som želatínu, namočila som 2 balenia plátkovej želatíny do 10 PL studenej vody, nechala som ju 10 minút napučať, potom som ju poriadne vyžmýkala, dala do hrnca a za stáleho miešania som ju nechala na najnižšom plameni úplne rozpustiť, pozor NESMIE ZOVRIEŤ, len zahrievať a na záver som do nej vmiešala 2 PL ušľahanej šľahačky, toho množstva šľahačky, ktoré išlo do gaštanového krému.

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Gaštanové pyré som pokrájala na kocky, pridala som ich do šľahačky, priliala som náš tuzemský rum a premiešala elektrickým šľahačom na najnižšom stupni rýchlosti, priliala som vlažnú želatínu zmiešanú so šľahačkou a vyšľahala som gaštanový krém pomocou šľahača.

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Vybrala som stuhnutý kakaový podklad z chladničky,...

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  ...na ktorý som rozotrela rovnomerne pripravený gaštanový krém,

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  ...na gaštanový krém som rovnomerne rozotrela tuhú šľahačku a pripravenú tortu som odložila na 12 hodín odpočívať do chladničky, aby krém stuhol a dobre sa prepojili všetky chute,...

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  Než prišiel môj priateľ, tortu som uvoľnila z tortovej formy, položila na podnos, šľahačku na vrchu som posypala čokoládovou ryžou a vrátila do chladničky, lebo torta mala byť prekvapením.

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 11
 12. 12

  Kým uvaril perfektné espresso, tortu som vybrala,...

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 12
 13. 13

  ...pokrájala na porcie, tu je prierez tortou,...

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 13
 14. 14

  ....a mohli sme si pochutnávať na úžasnej gaštanovej torte ku kávičke, dostala som od môjho priateľa veľkú poklonu a milé poďakovanie

  Gaštanová torta k narodeninám (fotorecept) - obrázok 14

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@redakcia zle predpokladáte,tu je dôkaz:
@pusta 11.1.2015 o 9:14
@norbertklubert , ktorý je mojim jediným skutočným priateľom tu na vareche i v súkromnom živote už dlhé roky, tu na vareche to priznal otvorene aj on sám presne 16.marca 2014.

Skúste usmerniť váženú,aby nevypisovala bludy a potom sa nestane to,čo teraz.Na rozprávky sme tu už dosť starí a bude kľud.
Pre @pusta som lekárka z Prahy,ktorú už tam nechcú...,keď už tu dostávame kvapky od redakcie,že sa nevenujeme gastronomickým témam.A s kádrovými profilmi sa to v jej diskusiách len tak hemží...
@pusta1 , akože nazvať niektorých Varecháčov "zbabelými zakríknutými obyčajnými chudákmi" je teda už dosť silná káva, nemyslíš? Na pani Tvojho veku a vzdelania... V Tvojej odpovedi @micanella , v časti kde ich nazývaš úbožiakmi, píšeš vlastne o sebe. Snažím sa prehliadať hádky tohto typu, chodím sem kvôli rcp... ale toto ma zdvihlo zo stoličky.