Cheesecake
Cheesecake

Fit gaštanovo-medový cheesecake videorecept

fitka3010 - fotkafitka3010, 14. novembra 2017

Ak máte radi gaštany, tento cheesecake musíte vyskúšať! Gaštany v spojení s medom sú neodolateľné a o tom, ako chutia vo forme cheesecake-u ani Zobraziť celý popisAk máte radi gaštany, tento cheesecake musíte vyskúšať! Gaštany v spojení s medom sú neodolateľné a o tom, ako chutia vo forme cheesecake-u ani nehovorím. Cheesecake sa hodí najmä do jesenného obdobia. Recept je z knihy Fit sladkosti.

12
porcií
10 minút
príprava
70 minút
na 160 °C
Fit gaštanovo-medový cheesecake (videorecept)
Foto: fitka3010

Suroviny

Na korpus:
200 g rozmixované
2-3 PL
1 PL
1 PL
1 PL
1 PL
Na plnku:
500 g
200 g (smotanová nátierka – napr. Philadelphia)
200 g
4 PL
2 ks
Na ozdobu:
Postup

  1. 1

    Všetky suroviny na korpus spolu poriadne rozmiešame. Hotové cesto zatlačíme rukou na spodok veľkej tortovej formy vystlatej papierom na pečenie. Korpus pečieme 10 minút pri 160 stupňoch.

  2. 2

    V miske zmiešame všetky suroviny na plnku dohromady (v prípade hrudiek ich spolu aj rozmixujeme). Vzniknutú plnku vylejeme na sčasti upečený korpus. Cheesecake následne pečieme 60 minút pri 160 stupňoch, dokým vrch nezačne chytať zlatistú farbu. Následne ho vyberieme, posypeme kakaom, orechami a odložíme ho do chladničky.

Diskusia k receptu

haji
Cheesecake a s gaštanami, to musí být dobrota! Díky za receptík!
ubka
Dobre vyzerajúca maškrta určite vyskusam,tak ako píšeš,gaštany patria k jeseni:-)
sedlacka
Rozpis surovín na korpus nekorešponduje s postupom vo videu. Vo videu sú uvedené 2 PL jablkového pyré (v rozpise 1 PL) a pridávate aj vajíčko a to v rozpise chýba. Piekol niekto tento koláčik?