Fánky

likalu - fotkalikalu, 11. februára 2012 17:33
Ďalšie recepty »
FánkyFoto: likalu

Je už síce koniec fašiangov, ale práve preto som si spomenula, na náš starodávny recept, pochádzajúci ešte od mojej mamky, odkiaľ ho mala ona, to neviem. Robíme tieto fánky každý rok a u nás v celej rodine majú veľkú obľubu. Viem, že je tu viacej receptov na Fánky, no dúfam, že tieto nebudú zavadzať. Majú aj svoj maďarský názov "Forgáč fánk". Či pochádzajú odtiaľ, neviem.

2 hodiny min
príprava

Suroviny

1 liter
4 kusy
1-2 lyžice
medzi prsty  do hmoty
1/2 dcl
medzi prsty
400 gr.
 na posypanie
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Uvedené suroviny, okrem práškového cukru na posypanie spracujeme cesto podobné, ako keď robíme slížiky. Cesto rozdelíme na na bochníčky, /z uvedeného množstva je ich 8 ks/ ktoré postupne vyvaľkáme na tenkosť slížíkového cesta, ktoré radielkom pokrájame na obdĺžniky, cca 8-10 cmx 5 cm do ktorých radielkom spravíme 2 až 3 zárezy, tak aby obvod obĺžnika nebol narušený.

  Fánky - obrázok 1
 2. 2

  Pripravené fánky smažíme v horúcom oleji tak, aby fánky boli čo najviac kostrbaté. To znamená, že tie prúžky si poprekladáme v rukách a do oleja ich v púšťame v rôznych tvaroch.

  Fánky - obrázok 2
 3. 3

  Každú stranu osmažíme do červena, preložíme na papierový obrúsok, nakladieme do veľkej mysy, /pozor, sú veľmi krehké. Po vychľadnutí ich cez sítko poprášime práškovým cukrom. /bez vanilky/

  Fánky - obrázok 3
 4. 4

  takto vypadajú po vysmažení na obrúsku

  Fánky - obrázok 4
 5. 5

  Uložené v mise, ešte bez cukru.

  Fánky - obrázok 5
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist