Domáci jogurt

lekorica - fotkalekorica, 31. januára 2016
Domáci jogurt
Foto: lekorica

Výroba domácich produktov je v dnešnej dobe veľmi rozšírená. Tiež som sa pridala ku skupinke ľudí, ktorí doma radi experimentujú s domácimi výrobkami. Výsledkom takéhoto experimentu je aj domáci jogurt. Džem je vyrobený s ovocia, ktoré mám v záhrade a ovocie na ozdobu je tiež vlastná produkcia. Čo nezužitkujem v lete, namrazím na zimu.

7
porcií
5 minút
príprava
6-7h minút
tepelná úprava

Suroviny

1 l čerstvé
1 téglik
podľa potreby 1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do misy vylejeme 1 liter plnotučného čerstvého mlieka, 1 smotanový jogurt, sušené mlieko (mne sa jogurt urobí aj bez sušeného mlieka) a všetko spolu dobre premiešame. Nalejeme do fľaštičiek (dôležité je, aby boli fľaštičky dobre poumývané) a necháme v jogurtovači vyzrieť 6-7 hodín, najlepšie cez noc.

    Domáci jogurt - obrázok 1
  2. 2

    Potom necháme jogurt vychladnúť pri izbovej teplote (keď ho dáte do chladničky teplý, bude sa naťahovať). Po vychladnutí ho odložíme do chladničky. Jogurt je hustý. Z tejto dávky vyjde 7 fľaštičiek jogurtu. Jednu si vždy odložím na ďalšie použitie. Takto si domáci jogurt otočím aj na 5 krát a potom znova kúpim nový. Ja ho najradšej jem na desiatu s ovsenými vločkami, džemom alebo medom a ovocím, či orechami. Fantázii sa medze nekladú.

    Domáci jogurt - obrázok 2
Recept je zaradený do kategórií:
Bezmäsité jedlá, Desiata, Raňajky, Zdravie a diéty, Bez chémie

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
kupované mlieko je už pasterizované..ja robím z farmárskeho-zahrievam ..ak nedám sušené mlieko-jogurt je v poháriku akožehustý..ale na jazyku nie..:-)tiež mám teraz urobený domáci..no ten lídlovský smotanový mi chutí viac ako môj domáci..:-)
Nemyslím si, že by sa ťahal preto,že ho vložíte do chladničky teplý. Mne sa ťahal, ak som na očkovanie opakovane použila svoj domáci jogurt, Niekedy už po tretej dávke. Tak na očkovanie používam vždy čerstvý, kúpený a je po probléme, neťahá sa nikdy. Je pravda, že takto vyjde o niečo drahšie, ale mne nejde o cenu, ide mi o to, aby som mala dobrý zdravý, domáci jogurt.
@taja , mala som rovnaký probém, kým som nemala jogurtovač. Na radiátore, v rúre, pod perinou, vždy taký ako popisuješ ty. Odkedy mám jogurtovač vždy je hustý, stojí v ňom lyžička, ako na na obrázku hore. Aj jogurtovač mám ten istý, aký je vyfotografovaný (Bravo). Stál nejakých 24€, ale zaplatil sa mi už niekoľkokrát. Oplatí sa investovať.