Domáca tlačenka

rein - fotkarein, 8. februára 2017
Domáca tlačenka
Foto: rein

Jednoduchá, jednoducho dobrá.

10
porcií
30 minút
príprava
300 minút
na 100 °C

Suroviny

1 ks
4 ks
100 g (z uvareného kolena)
80 g
2 PL
3 KL
20 g
1 l

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do hrnca dáme variť jazyky a koleno na slabšie a varíme 5 hodín. Vody dáme len aby bolo mäso zaliate.

  2. 2

    Po uvarení oberieme kože z kolena (100 g), ktoré pomelieme aj s cesnakom. Jazyky očisíme a pokrjame na kusky aj s mäsom z kolena. Pridáme všetky koreniny, vývar a prevaríme dve minúty. Dáme do tlačenkových sáčkov a necháme schladiť.

    Domáca tlačenka - obrázok 2

Diskusia k receptu

25 komentárov k receptu
Mnam dlho som nejedla tlacenku, ked mame doma vzdy si pochutim, kvapnem trosku ocot, k tomu cerstvy chrumkavy chlebik ... mmmm ☆☆☆☆☆
teda musim napsat,klobouk dolu.Vyborny recept,hned bych si dal,naposledy jsem jedl dobrou tlacenku u starych rodicu me zeny,na Hanacku.Urcite to vyzkousime,mnam....
tak toto by si ten môj zákonitý poriadne vychutnal a chcel by ťa určite za VIP priateľa. Ja s vami chlapci tieto výstrelky nezdieľam, ale som si vedomá, že o veľa prichádzam. Vždy ma strašne mrzí, že si neviem vychutnať jedlá, ku ktorým mám z nejakého nepochopiteľného dôvodu dosť razantný odmietavý postoj a všetci ostatní rozumní ľudia ich milujú. Takto prichádzam o pôžitok z huspeniny, tlačenky a iných, prepytujem trasľavých dobrôt. Zaslúžila by som si trpieť v peklách gastronomických!
Krásna mozaika. Na zabíjačkové špeciality som háklivá, a v prípade tlačenky som prekonala svoj odstup len nedávno, nezjem ale hocijakú, musí byť dobre cesnaková a nie moc mastná ani tuhá. Takú si vychutnám, lebo sa do nej zahryznem, kdežto huspenina si ma ešte stále nezískala.
Aj ty aj Tatranka ich máte veľmi lákavé.
To je paráda. Už aj uložené, najbližšie varím. Vyzerá fakt jednoducho. Mňam. A k tomu môj domáci fešák z kvásku. ;) Už viem, čo budem raňajkovať budúcu sobotu.


@Bzsiska (9.2.2017 21:36)

Ja zasa chlebík chválim,už som ho raz robil z kvásku, ale mi nevyšiel, tak som to vzdal. asi sa ešte raz doň pustím.
@Rein (10.2.2017 02:49)
Milý @Rein , hned bych ti kváskový chlebík dodala, zištně, takový malý bartr. Ale Žilina je daleko, holub by si mákl, chtělo by to drona.
Tlačenka nemá chybu! Dovolím si upozornit, jak to dělám já - abych nemusel tlačenku obracet (kvůli rovnoměrnému rozdělení tuku), nalil jsem ji do srnčího hřbetu a po ztuhnutí jsem přebytečné sádlo oškrábal. A protože se dá tlačenka celkem bez problémů mrazit (ale musí v ní být dost kolagenu z kůží - vyzkoušet!), dávkoval jsem ji do kelímků z kafeautomatu. Je to tak akorát jedna porce. A jestli se vám po rozmrazení rozteče? No bóže, vemte na ni lžíci a říkejte jí "tlačenkový salát". :-)

Pridaj komentár k receptu: