Domáca klobása bez papriky

lubikus - bez fotkylubikus, 17. augusta 2015

Zdravím všetkých fanúšikov údenín. Nikde na webe som nenašiel recept na domácu klobásu, do ktorej sa nepridá paprika. Niekto povie, že čo je to za klobásku bez papriky, ale ja som takú vyrobil a môžem napísať, že chutí naozaj skvele. Určite mnohí z vás už takú pochúťku doma pripravili, tak sa vám bude zdať môj recept trápny, ale ak ste ešte nie, ponúkam recept, ktorý naozaj stojí na to. Pomer korenín som dával tak podľa seba, ale chuť klobásky po vyúdení stála naozaj za to.

Suroviny

7 kg (alebo stehno)
3 kg
220 g
20 g
10 g
30 g
50 g
0,5 l
150 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Nakrájal som všetko mäso aj s bôčikom na menšie kúsky, vložil do veľkej umelohmotnej debničky a nechal som ho v chlade do druhého dňa odvodniť.

  2. 2

    Na druhý deň som mäso pomlel, zmiešal so všetkými surovinami, dobre premiešal a nechal zasa v chlade do ďalšieho dňa odstáť.

  3. 3

    Na ďalší deň som túto voňavú zmes naplnil do bravčových čriev, ktoré som po naplnení popichal, zavesil na palice a dal údiť. Údil som asi 12 hodín

Recept je zaradený do kategórií:
Bravčové mäso, Desiata, Večera, Sezónne jedlá, Jesenné, Zimné

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Zdravím priatelia. Viete, ako sa povie, tisíc ľudí, tisíc chutí, tak isto ako aj tu, jedni komentujú, ďalší kritizujú, radia, alebo chvália. Myslím si, že vždy by sa malo hodnotiť až po ochutnaní. Na moje prekvapenie, na to, že to bol prvý pokus, zatiaľ chutila každému. Jednoducho som si povedal, skúsim. Nemal som žiadny pádny dôvod dať, alebo nedať tam papriku, jednoducho som chcel skúsiť bez papriky a konečný výsledok klobásky, alebo chuť klobásky je naozaj skvelá. A čo sa týka ,,ziegelfelda1968" asi si veľmi náročný konzument, keď v podstate jedlá hádžeš psom, klobúk dolu pred Tvojou gazdinou, keď dokáže navariť tak, aby to neskončilo u Rexa a Rite, len keď budeš niekedy niečo kuchtiť, dobre sa hneď poumývaj, aby neskočili aj po Tebe. To len taký postreh ku komentáru, lebo si myslím, že keď niekto skúsi nejaký svoj recept a chce sa s ním podeliť ,,nikto ho skúšať nemusí " tak by nemal hneď skončiť u psov, ale možno napísať rozumný postreh na chyby, alebo výhrady, lebo o tom to tu všetko je. Tak pekný deň vám všetkým a hlavne Rexovi a Rite.
ja by som do domacich klobas nedavala rychlosol...ale klobasy bez papriky su celkom fajn...treba len pouzit kvalitne maso a dodrzat spravnu technologiu pripravy...napr. bez papriky su aj kranske klobasy zo Slovinska...a kym nakoniec ziskali v EU punc chraneneho zemepisneho oznacenia presli strastiplnu cestu plnu namietok a odporu...o take dobre klobasky bojovali Nemci, Rakusania i Chorvati...Nemci a Rakusania sa vzdali boja v prospech Slovincov...ale Chorvati sa o tie klobasy bili ako levy :)...nakoniec Slovinci oznacenie ziskali...a su to vlastne podobne klobasy ako ma tuto @Lubikus ...na zaver taka pikoska.... kozmonautka Sunita Williams, ktora ma scasti slovinsky povod, si klobasku zobrala aj do vesmiru :) ...a bola bez papriky... :)