Diskusia k receptu
Pudingové rožteky

Jemné rohlíčky plněné vanilkovým pudinkem fotorecept

skotova - fotkaskotova, 29. júna 2020

Komentáre 1 - 13 z 13

Takýmto neodolám ani ja, určite ich vyskúšam, pudingové mám rád všetko....
Pěkný receptík, suroviny, postup i fotečky. Rohlíčky vypadají náramně, o chuti nepochybuji. Moc pěkná inspirace, jsi šikulka!
1x skotova
skotova - máš ich nádherné a určite sú fajnové. Som nesmierne rada, že už vypekáš aj takéto fajnotky. To znamená, že si už "skoro 100 % fit ". Teším sa veľmi. Prosím ťa, ako ich ukladáš, aby boli aj na 2. deň fajné a makké ? Chcela by som ich upiecť, keď bude naša "zešlosť". A budú aj tvoje plnené cukety, lebo stále im chutia. A keď sa pýtam, čo uvariť, tak jedno z jedál je stále aj tvoja plnená cuketa. Tak si na teba vždy v dobrom a "prosbou s vďakou" spomeniem. Díky za odpoveď a stále držím palce.
1x skotova
@motyka (30.6.2020 11:55) Srdečně zdravím. Po upečení odhadnu, kolik jich nechám na další den a ty necukruji. Nechám je rozsložené v jedné vrstvě na tácu a ničím je nezakrývám. Druhý (třetí) den je před podáváním pocukruji a podávám. Když jsem je pekla poprvé, všechny jsem pocukrovala a zbylé uložila do dózy a zakryla víčkem. Druhý den byly OK, ale cukr na nich roztál. Přeji úspěch při pečení a napiš, prosím, jak rodině chutnalo.

@olinecka (1.7.2020 08:10)
Je to klasické polotuhé kynuté těsto, jen jsem si trochu pohrála s kváskem. V době koronaviru, kdy v Česku v obchodech nebyly k dostání kvasnice, jsem opakovaně vyzkoušela radikálně snížit množství kvasnic a prodloužit dobu kynutí. Výsledek mě překvapil, protože lze upéct například pizzu z 300 g mouky jen se 3 gramy kvasnic a na upečeném těstě to není vůbec znát a v konečné fázi je to prospěšnější pro zažívání. A vůbec se neomlouvejte, já také některé recepty čtu vícekrát. Díky za komentář.