Nevarený džem z čiernych ríbezlí

panimaria - bez fotkypanimaria, 12. júla 2011

Komentáre 1 - 15 z 27

...a čo ďalej ? nesterilizujeme? ani nepasírujeme? receptík sa mi páči len ako by bol nedokončený......aj ja robievam lekvár cez odšťavovač a potom ešte odpad prepasírujem samozrejme že ríbezle je odstonkované.....tiež dávam cukor 1 - 1 ....
Ja to poznám ako nie džem, ale ako liek proti chorobám priedušiek (mne to vyliečilo trojročný chronický zápal). A nie, nesterilizuje sa to, ale navrchu musí byť vrstva cukru a uchováva sa to v chlade.
no fakt zauijímavé, len napíš ako to skladovať, asi v chladničke, alebo len voľne v špajzi?
Ja som tento džem robila pred 3 rokmi. Len som ríbezle rozmixovala ponorným mixerom, zasypala cukrom, asi 2 dni som nechala púšťať cukor a miešala. Naplnila do pohárov, zavrela a v komore vydržal 2 roky. Bol výborný....
ja som robila niečo podobné zo záhradných černíc, trochu som ich rozmačkala a do malých pohárov od výživy vrstvila 1 cm cukor,černice,cukor atď. a navrchu cca tiež 1 cm cukor,zatvoriť,odložiť a aj po 2 rokoch vynikajúce na domáce tiramisu s kyslou smotanou a piškotami.
aj ja robievam čierne ríbezle celé odstonkované kilo cukru kilo čierneho ríbezľa zamiešam dám do pohárov a sterilizujem len 5 minút používame to v zime na čaj aj pre deti hlavne keď sú choré ...myslíte že by som nemusela sterilizovať nepokazil by sa ?
@akeber - len nesmú byť celé guličky ríbezlí, musia sa rozmixovať alebo pomleť. Inak sa ti pokazia.
Takto ríbezle odkladám roky. Ani ich nemeliem, v pohároch striedam vrstvu cukru a ríbezlí, navrchu cukor. Je to naozaj liek a tak ich j používam, hlavne v chrípkovom a kašľovom období.
nesterilizujeme. sory, asi sa mi stratilo ukončenie. v pôvodnom recepte bolo, že previazať celofánom /je to starý recept/, ale ja som ho vlani zatvorila viečkom. Je dobrý, ešte z neho mám zopár pohárikov.
je úplne skvelý ... robila som v lete, a teraz papkáme s vedomím, že si uchoval viac vitamínov ako varený ... :)
Ahojte. Práve ho robím, dúfam že bude super .Žiadna robota a vyzerá skvelo. Ďakujem za recept .
dzem by sa mal malinko prevarit, ako pise @ akeber ...panuje nazor, ze takyto za surova vyrobeny dzem si zachovava vsetky hodnotne latky...hlavne vitaminy...ale opak je pravdou...v takomto dzeme pri dlhsom skladovani zacnu pracovat enzymy, ktore mnohe hodnotne latky degraduju...kratkym prevarenim sa enzymy deaktivuju a dzem je potom naozaj zasobarnou fytonutrientov na zimu