Crêpes podľa Julie Child

methi - fotkamethi, 23. augusta 2013
Crêpes podľa Julie Child
Foto: methi

Suroviny

1 hrnček
1 hrnček
4 ks
 stipka
4 PL
2 hrnčeky
 na vysmážanie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Do misky vlejeme mlieko a vodu, pridáme vajíčka a štipku soli. Pridáme preosiatu múku a roztopené maslo na najvyššej rýchlosti mixérom miešame cesto 1 minútu.

 2. 2

  Ak sa na stenách misky usadí múka, zotrieme ju do cesta a mixujeme ďaľšie 2-3 sekundy. (Dá sa to samozrejme vymiešať aj ručne, tak som to robila aj ja.) Misku s cestom uzavrieme a odložíme minimálne na 2 hodiny do chladničky. Cesto je krásne hladké a krémové.

 3. 3

  Potom si panvicu dáme zohrievať. Potrieme ju olejom a zohrievame dovtedy, kým sa z nej nezačne troška dymiť. V tom momente ju zoberieme do ruky a do jej stredu vylejeme naberačku cesta. Hneď ho rozlievame krúživými pohybmi po panvici, rovnomerne, aby nám vznikla tenká palacinka. Panvicu vrátime na oheň a palacinku pečieme 60-80 sekúnd, potom ju obrátime a pečieme asi 1/2 minúty z druhej strany (alebo z oboch strán dohneda; nestopovala som to).

  Crêpes podľa Julie Child - obrázok 3
 4. 4

  Ak sa vám cesto bude zdať hustejšie, pridajte vodu (nie mlieko), ale len po lyžicách, neprilievať príliš veľa vody naraz. Za každou lyžicou dobre vymiešať.

 5. 5

  Hrnček, ktorý som použila ako odmerku na suroviny má objem 280ml.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Miška, robila som ich v Kanade, dokonca 2x a múku som použila ovsennú, boli super, náplň bolo skaramelizované lesné ovocie. Odporúčam.♥