Cícerové pusinky
Cícerové pusinky

Cícerové pusinky

patincatsomekitchen - fotkapatincatsomekitchen, 14. apríla 2017

Cícerové pusinky sú výbornou chutnou cruelty-free alternatívou ku klasickým pusinkám. Ich príprava je podobná pusinkám z bielkov. Stačí vyšlahať „aquafabu“ - cícerovú vodu a osladiť ju. Vyšlahaním má vzniknúť pevná hmota, preto ju vždy šlahám radšej dlhšie. Najdôležitejšia časť pri ich príprave je pečenie. Veľké meringues sa pečú asi 70 minút, malé 50 minút, čas závisí od vašej rúry. Hotové pusinky musia byť krásne nadýchané a krehké http://www.patincatsomekitchen.com/cicerove-meringues

20 minút
príprava
50-70 minút
na 100 °C

Suroviny

100 ml
130 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Cícerovú vodu nalejte do mixéra a šlahajte 10 minút. Použila som vodu z cícerovej konzervy, ktorá obsahovala iba cícer, vodu a soľ.

  2. 2

    Za stáleho šlahania pridávajte cukor a šlahajte ďalších 10 minút. Vznikne pevná lesklá hmota. Skontrolujte ju prevrátením nádoby dolu hlavou, musí pevne držať.

  3. 3

    Na plech vystlaný papierom na pečenie tvarujte cukrárskym vreckom pusinky. Plech vložte do rúry a pečte pri 100 °C.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ajta krajta! Už jsem viděla hodně, ale toto ještě ne. Cícerová voda je pro mě pojem neznámý a netuším, jak se k ní dopracovat. Tvůj neobyčejný a odvžný receptík mě udivuje. Snad se mi zdáš, milá @Patincatsomekitchen. Nádherné foto, smekám svůj skalp, klobouku nemaje. Oh!
1x radost
Tak toto beriem všetkými packami v našej rodine! Perfektné zúžitkovanie vody od cíceru. 5* a ukladám pre budúce využitie. Super @Pat si tvorivá!
1x haji