Bezlepkové oblátky
Bezlepkové oblátky

Chrumkavé domáce oblátky bez lepku

novalim - fotkanovalim, 18. augusta 2018. Komerčný recept.
Chrumkavé domáce oblátky bez lepku
Foto: novalim

Dnes vám dáme dôvod na to, aby ste sa poobzerali po jednoduchom oblátkovači. Máme totižto ďalší bezlepkový recept. Ukážeme vám, ako sa dá z Zobraziť celý popisDnes vám dáme dôvod na to, aby ste sa poobzerali po jednoduchom oblátkovači. Máme totižto ďalší bezlepkový recept. Ukážeme vám, ako sa dá z Novalim ryžovej múky veľmi rýchlo upiecť chrumkavá dobrota. Domáce oblátky bez lepku. Tieto oblátky sú iné ako vianočné, sú hrubšie a pripomínajú skôr chrumkavé sušienky. Keď si odskúšate náš recept, môžete si cesto dochucovať podľa ľubovôle rôznymi koreniami. My sme dochucovali škoricou, výborne sa hodí aj mletá vanilka, kardamóm či perníkové korenie.

25 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 ks stredne veľké
150 g
150 g
150 g
1 ČL
 štipka
Postup

 1. 1

  Tento recept si ľahko zapamätáte. Všetky ingrediencie potrebujeme v rovnakom množstve. Odporúčame začať vážením vajíčok a podľa toho navážime aj ostatné prísady. 3 stredne veľké vajcia vážia asi 150 g, k nim pridáme 150 g trstinového cukru a dobre ich spolu premiešame (stačí metličkou). Nezabudnime na štipku soli a za lyžičku mletej škorice.

 2. 2

  V miske roztopíme 150 g masla a necháme ho vychladnúť.

 3. 3

  Do vaječno-cukrovej zmesi teraz pridáme 150 g ryžovej múky NOVALIM a varechou alebo metličkou premiešame. Na to nalejeme roztopené tekuté maslo a vymiešame do hladka. Necháme postáť 15 minút.

 4. 4

  Oblátkovač (vaflové železo) si nahrejeme na sporáku. Pred použitím obe strany oblátkovača zľahka potrieme maslom. Do stredu rozhorúčenej oblátkovačovej platne dáme za lyžicu cesta, priklopíme vrchnú platňu a opekáme z oboch strán niekoľko sekúnd. Treba si odsledovať na prvých kúskoch, ako dlho ich treba opekať, len pre referenciu, my sme piekli z každej strany okolo 20 sekúnd.

 5. 5

  Upečené oblátky ihneď vyklopíme na rovnú mriežku, asi do dvoch minút stuhnú a schrumkavejú. Ešte horúce a mäkké oblátky môžeme napr.obtočiť okolo kužeľa a vyrobíme si tak bezlepkové zmrzlinové kornútky. Oblátky podávame len tak, na chrumkanie, alebo so zmrzlinou, či s ovocím a so šľahačkou.

  Chrumkavé domáce oblátky bez lepku - obrázok 5

Diskusia k receptu

ilusa
Neodskúšal to niekto vo vaflovacej forme?Mne sa to pozdáva,ale obl.formu sa mi nechce kupovať
evanaaa
Myslím si, že sa to dá pripraviť aj vo vaflovej forme, na tom nezáleží, len treba postup prípravy cesta dodržať.
1x ilusa
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia