Vyprážané banány
Vyprážané banány

Chrumkavé banány s medom za 5 minút videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 11. mája 2021

Výborná a jednoduchá rýchlovka keď dostanete chuť na sladké. Teplé chrumkavé banány zaliate medom, poprípade aj čokoládou ;-) Skvelo sa hodí aj ako sladké Zobraziť celý popisVýborná a jednoduchá rýchlovka keď dostanete chuť na sladké. Teplé chrumkavé banány zaliate medom, poprípade aj čokoládou ;-) Skvelo sa hodí aj ako sladké pohostenie pre návštevu.
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2021/05/chrumkave-banany-s-cokoladou-medom-za-5.html?m=1

4-5
porcie
Chrumkavé banány s medom za 5 minút (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

4 ks zrelý
 (cornflakes)
 (na vyprážanie)
 (na poliatie)
Na cestíčko:
2 ks
3 kopcovité PL
1 PL
1/2 KL
štipka

Postup

 1. 1

  Banány očistíme a pokrájame na 4-5 ks, záleží od veľkosti banánov.

 2. 2

  Z vajec, cukru, múky, soli a kypriaceho prášku vymiešame hustejšie cestíčko.

 3. 3

  Do jednej misky dáme kukuričné lupienky (cornflakes), ktoré trochu rukou podrvíme, aby neboli také veľké.

 4. 4

  Banány namočíme najprv do cestíčka a následne obalíme v lupienkoch. Napokon vyprážame do zlatista v dostatočnom množstve oleja.

 5. 5

  Chrumkavé banány podávame teplé, poliate medom a poprípade aj čokoládovou polevou :-) Podľa chuti môžeme posypať aj mletými mandľami, alebo orechami :-) Ja ich mám najradšej dobré teplé, poliate hojne medom a posypané trochou mandlí :-) Veľká dobrota!!! Prajem dobrú chuť !

 6. 6

  Pre lepšiu predstavu postupu si pozrite aj moje video :-) Ďalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

Diskusia k receptu

cesminaz
@farbuska (11.5.2021 15:44)

@farbuska drahá, kalórie máš všade vo všetkom :-) Aj v kysnutom čokoládovom koláči, alebo v zákusku. Ja osobne si myslím, že toto je občas ovela lepšie než 2 kúsky zákusku :-) Je to taká rýchlovka, ktorú zvládne naozaj aj obyčajný začiatočník. A je to oproti denným klasickým sladkostiam niečo celkom nového, neobvyklého :-) Ja to môžem len odporučiť, je to strašne dobré! Prajem pekný večer.
motyka
Zvláštna novota. Verím, že aj fajnové, keď odporúčaš. Ale ja akosi teplé banány nemusím. Sú dobré aj studené ? Urobila by som, lebo je to skutočne zaujímavé. Aj rýchlovka, - keď už aj niekto je na návšteve
cesminaz
@motyka (13.5.2021 17:31)

Milá @motyka , teplé hned po upražení sú najsamlepšie!!! Studené sú tiež dobré, ale teplým sa nevyrovnajú :-) Veď skús a porovnaj :-) Pozdravujem.
1x motyka

Zaujímavé video z archívu TV Varecha