Chia dezert z kakaového mlieka

jenni - fotkajenni, 10. septembra 2015
Chia dezert z kakaového mlieka
Foto: jenni

Raňajky alebo dezert, chia puding padne dobre padne tak či onak. Na raňajky výborný na dodanie energie a ako dezert efektný spôsob ako potešiť vašu návštevu, len nezabudnite puding trochu vyzdobiť! :)
www.dontbefakebakesomecake.sk

2
porcie
20 minút
príprava

Suroviny

Kakaová vrstva:
250 ml
4 PL
1 PL
Jogurtovo-jahodová vrstva:
6 PL
2 PL
1 ks
250 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Ako prvú si nachystáme chia vrstvu z čokoládového sójového mlieka od alpro. Do stredne veľkej misky si nalejeme alpro mlieko, pridáme javorový sirup a chia semienka. Všetko spolu premiešame. Hmotu premiešavame viackrát, aby sa nám zo semienok nerobili hrče a aby sa celá masa krásne prepojila do pudingu. Keď je pudingová masa trochu tuhšia, naservírujeme ju do sklenených pohárov.

 2. 2

  Ďalej si pripravíme jahodovo-jogurtovú vrstvu. Jahody si očistíme, umyjeme a odstopkujeme. Do mixéra vložíme jahody, pridáme javorový sirup, 6 vrchovatých lyžíc sójového neochuteného jogurtu a vyškrabané vnútro z vanilkového struku. Všetko spolu premixujeme. Ak sa vám zdá jogurtová hmota málo sladká, doslaďte podľa vašej chuti. Jogurtovú hmotu navrstvíme do pohárov na chia vrstvu a dáme zachladiť do chladničky na noc.

 3. 3

  V deň servírovania poháre môžeme ozdobiť nastrúhanou kokosovými lupienkami a čerstvými jahodami. Zdobiť môžete rovnako aj konopnými lúpanými semienkami alebo nastrúhanou čokoládou. Želám vám dobrú chuť! :)

  Chia dezert z kakaového mlieka - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
nádherná fotka:)dezert môže byť chutný
vyzerá to lákavo.môžem dať obyčajné kakaové mlieko?a na miesto jahôd ananás alebo banán?ja si chia semiačka nechám nabobtnať v obyčajnom mlieku a osladím javorovým sirupom.tvoj dezert vyzerá krajšie a lepšie.pýtam sa na to mlieko a ovocie preto,lebo mne jahody nepasujú v tejto kombinácii a to mlieko zatiaľ neviem kde majú.ja kupujem len v Lidli a Kauflande,a toto mlieko som zatiaľ nezaregistroval.