Bulgur s rukolou a granátovým jablkom fotorecept

zuzanka1367 - fotkazuzanka1367, 3. januára 2016

Zaujímavé spojenie viacerých chutných ingrediencií. O tom, že treba odľahčiť stravu, radšej nepíšem, však načo, veď sa to na nás hrnie zo všetkých strán :) Tak si k nemu ugrilujem poriadny kus syra... Inšpirácia : kitchenette.cz

4-5
porcie
10 minút
príprava
20-25 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 hrnček
1,5 hrnčeka čerstvá
1/2
3-4 stonky
1 hrsť
2 hrnčeky
Zálievka:
4 PL
4-5 PL
3-4 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Bulgur prepláchneme, zalejeme vodou, trochu osolíme a uvaríme. Trvá to asi 20-25 minút, pokiaľ sa nevsiakne voda, varíme na miernom plameni. Stonky zeleru očistíme od "fúzov", granátové jablko rozpolíme a vylúpeme jadierka. Vlašské orechy opražíme, necháme trochu vychladnúť a v dlani ich trením ošúpeme.

    Bulgur s rukolou a granátovým jablkom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Uvarený bulgur necháme vychladnúť a ďalej je to aj škoda písať, ale tak sa rozkecám :) Rukolu umyjeme, osušíme, prihodíme k bulguru spolu s granátovým jablkom, orechmi trošku polámanými, nakrájaným zelerom. Z oleja, sirupu, citrónovej šťavy, soli a korenia si pripravíme zálievku zmiešaním všetkých surovín a prispôsobíme vlastným chutiam. Zalejeme, premiešame, necháme pri izbovej teplote postáť a s chuťou zjeme :) Olej môžete použiť podľa chuti a prílohu tiež. Šalát bol chutný aj na druhý deň, rukola nebola zvädnutá.

    Bulgur s rukolou a granátovým jablkom (fotorecept) - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu