Jahodová torta
Jahodová torta

Bezlepková jahodová torta

novalim - fotkanovalim, 23. júna 2018. Komerčný recept.
Bezlepková jahodová torta
Foto: novalim

Zrejú jahody, hádam najvoňavejšie ovocie a nie je nič lepšie ako ich zjesť čerstvé. A presne o tom je naša torta. O čerstvých jahodách, Zobraziť celý popisZrejú jahody, hádam najvoňavejšie ovocie a nie je nič lepšie ako ich zjesť čerstvé. A presne o tom je naša torta. O čerstvých jahodách, ktoré sú prikryté ľahkou “perinkou” zo šľahačky a čerstvého syra, a to celé na poctivom čokoládovom korpuse. Jednoduché, ľahké a neodolateľne dobré. A samozrejme, bez lepku. Upečte si dnes bezlepkovú jahodovú tortu podľa nášho receptu.

10
porcií
40 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Suroviny

Na cesto:
100 g
100 g
100 g
4 ks
3 PL
3 PL
Na plnku:
200 g (napr. Philadelphia a pod.)
200 ml
3 PL
250 g (čerstvé)
 (alebo rum)

Online leták

Postup

 1. 1

  Na cesto si najprv v mise vymiešame maslo a práškový cukor do krémova, pridáme žĺtky, vymiešame, pridáme nad parou roztopenú čokoládu a vypracujeme hladký čokoládový krém.

 2. 2

  Prisypeme múku Promix UNI, premiešame varechou do hladka.

 3. 3

  Napokon vmiešame do tuha vyšľahané bielky s kryštálovým cukrom.

 4. 4

  Zmes nalejeme do tortovej formy s priemerom 20 cm (formu odporúčame vytrieť tukom a vysypať bezlepkovou krupicou alebo samotnou múkou Promix UNI) a pečieme na 180 stupňoch asi 35 minút. Pomocou špajle odskúšame, či je korpus prepečený. Hotový korpus necháme riadne vychladnúť.

 5. 5

  Na plnku si najprv vyšľaháme šľahačku do tuha. V druhej miske rozmiešame čerstvý syr s cukrom a opatrne doňho vmiešame šľahačku.

 6. 6

  Na vychladnutý korpus nakvapkáme ovocný likér alebo rum, potrieme ho jahodovým džemom a naukladáme naň na plátky nakrájané jahody. Na jahody nanesieme šľahačkovú plnku a povrch torty dozdobíme čerstvými jahodami.

Diskusia k receptu