Banánový koláčik

myshull - fotkaMyshull, 24. septembra 2012 20:33
Ďalšie recepty »
Banánový koláčikFoto: myshull

Výborný koláč, pre deti aj dospelých. Na stole nevydrží veľmi dlho, teda aspoň u nás nie :)

30 min
príprava
30 min
na 200 °C

Suroviny

5 ks
1,3 dl
4 PL
250 g
1 kelímok
8 ks
200 g
1,25 dl vlažná
1 balíček
250 g
1 ks
100 g
100 g
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

  1. 1

    Najskôr si pripravíme cesto: dopenista vymiešame žltka s kryšťáľovým cukrom, pomaly pridáme vodu, olej, múku, kakao a prášok do pečiva. Na jemno vyšľaháme z bielkov sneh a vmiešame ho do zmesy (primiešavame ho veľmi jemne a opatrne, po lyžičkách, aby nám cesto zostalo nadýchané). Plech si buď vymastíme, alebo použijeme papier na pečenie (je to jednoduchšie), vylejeme naň cesto a v predhriatej trúbe na 200 stupňov pečieme tak 20-25 minút.

  2. 2

    Teraz prejdeme na plnku: Podľa návodu uvaríme puding a necháme ho vychladnúť. maslo vymiešame s cukrom na jemnú hmotu a pridáme do nej tvaroh. postupne po lyžičkách pridávame vychladnutý puding. vyšľaháme šľahačkovú smotanu a vmiešame do pripravenej zmesy.

  3. 3

    Keď máme cesto dopečené a vychladnuté, nakrájame banány na hrubšie kolieska (kludne aj 1-1,5cm) a poukladáme ich na hotové cesto. pripravený pudingovo-tvarohovo-šľahačkový krém natrieme na banány. nakoniec môžme ozdobiť buď strúhanou čokoládou, čokoládovými alebo farebnými "paličkami", taktiež strúhanými orechmi, fantázii sa medze nekladú :)

Recept je zaradený do tagov:
TOPlist