Bábovka z mikrovlnky

marika9 - fotkamarika9, 3. apríla 2015
Bábovka z mikrovlnky
Foto: marika9

Jednoduchý a rýchly spôsob prípravy. Už roky robím bábovku len v MVR.

10 - 12
porcií
1O minút
príprava
8 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 ks
1 dcl
1 dcl
200 g
200 g
2/3 vrecúška
3 malé lyžičky
 na vysypanie formy
 vymazanie formy
 na posypanie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  4 žĺtky, 1 dcl vody, 1 dcl oleja vymiešame.

 2. 2

  V druhej miske zmiešame múku, cukor a PDP.

  Bábovka z mikrovlnky - obrázok 2
 3. 3

  Obe zmesi zmiešame a pridáme sneh zo 4 bielkov.

 4. 4

  Časť (asi polovicu) zmesi vylejeme do vymazanej a kokosom vysypanej formy na bábovku. Musíme použiť formu vhodnú do MVR. Do druhej polovice vmiešame kakaový prášok a dolejeme do formy. Lyžicou podvihneme bledú časť medzi vrchnú tmavú, aby sa trochu premiešali. Podľa chuti je možné pridať namočené hrozienka alebo mandle apod.

 5. 5

  Formu prekryjeme potravinárskou fóliou. Túto prepichneme špičkou noža asi na 5 - 7 miestach a môžeme vložiť do MVR. Nastavíme na najvyšší výkon na dobu 8 min. a "pečieme". Neľakajte sa, počas procesu pečenia sa cesto dvihne tak, že by aj chcelo vytekať z formy, ale fólia tomu zabráni. Po ukončení klesne späť do formy.

  Bábovka z mikrovlnky - obrázok 5
 6. 6

  Keď MVR cinkne, pootvoríme dvierka, aby sa vypla a dvierka znovu rýchlo zatvoríme. Takto necháme dôjsť asi 2 min. A je to. Necháme ešte malú chvíľku a vyklopíme na plytký tanier. Vyklápa sa nádherne, bez problémov. Posypeme práškovým cukrom. Maškrtníci môžu poliať čokoládou.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@marika , nechala som sa presvedčiť @babidkin ým komentárom a tvojou odpoveďou a dnes som recept vyskúšala. V tejto horúčave rúru radšej nezapínam, tak mi recept prišiel vhod. Piekla som v skle, pri 700W a priznám sa, po predchádzajúcich skúsenostiach som nič moc nečakala. Upiekla sa pekne, vyklopila ukážkovo, zvrchu mala konzistenciu akú som už poznala. Krájala som ju vychladnutú, keď prišla dcéra s rodinou a musím napísať, že sme svorne híkali. Bola presne ako z rúry, jemná, nadýchaná, veľmi chutná, s tými čo sme doteraz v MVR piekli sa nedala ani porovnať. Chyba teda nebola v tom, že sa nepiekla v rúre, ale v recepte, ktorý sme použili. Vnučka si hneď vypýtala recept.
Prijmi, prosím, moje ospravedlnenie a sľub, že už nič neodsúdim, kým nevyskúšam.
No pekne, to čo som napísala prvý raz, zmizlo, tak som sa pousilovala ešte raz, a aha ho! Zrazu je to dva razy. No nevadí, radšej požiadať o prepáčenie dva razy ako ani raz.
@marika9 , prijmi moje ospravedlnenie. Dnes som recept vyskúšala, prišlo mi vhod nezapínam rúru v tejto horúčave, no priznám sa, po predchádzajúcich skúsenostiach som nič moc nečakala. Ale! Upiekla aj vyklopila sa na jednotku, krájala som ju keď prišla dcéra s rodinou a svorne sme nad bábovkou híkali. Dokonalá, rovnaká ako z rúry, jemná, nadýchaná, vnučka si hneď vypýtala recept. Mrzí ma môj pôvodný komentár, myslela som, že všetky bábovky z mikrovlnky sú rovnaké, ale zrejme nie je recept ako recept. Ďakujem.