Varenie

Pečenie v domácej pekárničke

jozka2 - bez fotkyjozka2, 3. mája 2020

Mam novu pekarnicku SUNBEAM 5891, pri peceni mi ostane vrch biely. Je
to upecene ale bez korky. Robilo mi to iste aj v starej
pekarnicke. Pekarnicka ma krasny siroky kosik na pecenie, ale vrch sa
nezapecie. Moze mi niekto povedat, v com je chyba? Vdaka

@zareaguj


Diskusia k téme

8 komentáre k článku
Na aké písmeno si nastavuješ Farbu? Ja buď na "P" alebo "2H",podľa typu chleba.
Ja mám už 8 rokov Panasonic SD-2501, je perfektná. Možnosti mám 3: Light, Medium a Dark, funguje to.
Najnovšie však mi pekárnička iba vymiesi cesto, aj kysnutie nechám v nej, to som maximálne spokojná. Dopekám už potom v rúre, aj so záparou, takto sa mi to viac páči a chutí.
@jozka2
Jak píše hore @viera1 jde nastavit barva - vypečení. Mno, žádná sláva, bo technicky je v každé domácí pekárně spirála dole. To je vodivá nit, zakopaný pes.
Např. v remosce je pečící spirála nahoře. Na trhu je i tzv. bravoska - má spirálu dole. Vím, že s tím měli lidé potíže /nešlo dosáhnout pořádného zapečení, krusty shora/. Ale teď jsem se dočetla, že už vyrábí takovou, která se dá otočit. Nevím, nemám vyzkoušeno - to otáčení spotřebiče bravoska.
Jak píše hore @terinka , peče po vymísení a kysnutí v rúre. Jedinečná možnost jak tento problém vyřešit. Ještě jsem někde četla, že nechávají péct déle - po ukončení programu dají sólo pečení. Pak je nutné hlídat, aby nedošlo k přepečení či spálení.
Všechno má své klady i zápory.
@jozka2
Tento text patří k postupu v domácí pekárně : Ještě jsem někde četla, že nechávají péct déle - po ukončení programu dají sólo pečení. Pak je nutné hlídat, aby nedošlo k přepečení či spálení.
velka vdaka,skusim pospekulovat.Peciem tam bezlepkovy a Lc chlebiky a tie su krasne vysoke,v normalnej rure to tak krasne nevytiahne,len ten vrch ma znervoznuje.Vdaka este raz prajem prijemne rano tam doma.Nepamatam kto raz dal chlebik s jablkom v ceste.Bol nadherny,no mne ostal ten vrch nezapeceny i ked chutove to bol vyborny chlebik.Chcem v nejupiect bananovy,len mam obavy.
Technická poznámka k načítání:
Teď je to pro změnu zase naopak. Text komentu se zobrazí pod konkrétní diskusí a v souhrnu komentů není načtený. Konkrétně jozka2 dnes, 4.5.2020 v 5.09.
Keď sa mi v pekárničke vrch chleba neupečie podľa mojich predstáv tak ho vyklopím a dám pripiecť do rúry na vrchný ohrev.
Zvrchu sa vam asi nikdy nezapečie, keďže na vrchu sú dvierka, kde nie je vyhrevné teleso. Môžete ho dať iba zapiec tak, ako to odporúča Gabi58