Varenie

Jak udělat domácí karamelové Salko?

noemiamisa - bez fotkynoemiamisa, 1. januára 2020

Jak udělat domácí karamelové Salko?

@zareaguj


Diskusia k téme

14 komentáre k článku
Urob karamel z +- 25 - 30 dkg cukru , zalej nesladeným salkom alebo iným kondenz. mliekom nesladeným , a uvidíš. pokus - omyl . Ak bude velmi husté, dolej trochu obyč. mlieka. m.
@dvorka (2.1.2020 11:47)

@dvorka , máš pravdu, karamelové Salko som aj ja kúpila len raz, karamelová chuť nikde a bolo také riedke, že som trnula, či sa mi nezrazí krém. Ale to domáce vyskúšam už len zo zvedavosti.
karamelove salko sa da uvarit z konzervy sladeneho salka aj v tlakovom hrnci, konzervu ponorime do dostatocneho mnozstva vody, zatvorime tlakovy hrniec, dame varit, ked zacne signalizovat ventil, ze je hrniec natlakovany , znizime plyn/ elektrinu / a varime 45 minut, zdroj energie vypneme a nechame konzervu v zatvorenom hrnci vychladnut/kludne aj do druheho dna/ takto uvarene salko je krasne huste, a neotvorena konzerva skaramelizovaneho salka vydrzi v chladnicke aj tri mesiace, preto si ja varim aj viac konzerv salka na jeden raz ☺
Otvor YouTube zadaj " sguščjonka " a najdeš hromadu receptov na obyčajné kondenzované mlieko a tiež aj karamelové, Len si vybrat. Šmejdila som tam asi hodinu a vybrat sa dá.

Pridaj komentár do diskusie: