Varenie

Čo sú to kabáčiky?

3sandra3 - fotka3sandra3, 15. novembra 2010

hľadám recept na kabáčiky... neviem, síce čo to je, ale počula som o tom, že je to veľmi dobré... sú to vraj nejaké pagáčiky, ktoré po upečení sa narežú, a naplnia sa syrovo-cesnakovou plnkou... ale neviem, či to niekto z Vás už robil a má nejaké skúsenosti v tom... Vďaka... 3sandra3

@zareaguj


Diskusia k téme

alena45
jednoho času všade chodil recept na trojuholníčky a tie boli naplnené touto plnkou. Takže hľadaj trojuholníčky.
julica
Nasa babka volala kabace osuchy, co sa piekli na platni, pagace boli pagace, oskvarkove
manka1
ahoj, ako ti už napísali predchádzajúci, tak "kabáčiky" to volala moja bábinka z Tesárskych Mlynian pri Zlatých Moravciach obyčajné škvarkové pagáče.
To čo ti píše alena 45 - trojuholníčky to sú "cesnakovo-syrové kúsky" vyšli v minulosti aj v Plus 7-dní, a potom ako kartička aj v Báječnej žene. Ak to nenájdeš na internete, tak ti to oskenujem a pošlem.
alena45
moja stará mama volala tiež kabáče pagáčiky, či zemiakové, či škvarkové. Bola z Békešskej Čaby.
Manka, máš pravdu, mali rôzne názvy, na mail mi prišli niekoľkokrát od rôznych odosielateľov. Pred rokom-dvoma boli dosť populárne. Ja však kysnuté veci skoro vôbec nerobím, tak som to vyhodila.
alzbetka2
aj ja robievam plnené pagáče - upečené zemiakové pagáče sa plnia syrovo-maslovou plnkou, ktorá je dochutená vegetou, korením a cesnakom, pagáčik sa rozkrojí, natrie plnkou a dá sa ešte plátok paradajky a papriky. mňam. Keď budem robiť, pridám recept ak tu ešte nie je
3sandra3
manka1... dakujem ti,,budem ti povdačná ,,,super

a ďakujem vám všetkým...už mám v tom jasno.... :-))
m0nika
My sme kabáče hovorili pagáčom, ale iba preto, lebo náš vtedy malý syn nevedel povedať pagáč a vznikol z toho kabáč :-))